Microsoft ťa dokáže „naklonovať“. Zavádza hologramy, ktoré ťa prenesú aj na opačný koniec sveta
- Budeš v tej istej miestnosti, aj keď vzdialený tisícky kilometrov
- Z avatarov sa neskôr stanú naše realistické kópie

- Budeš v tej istej miestnosti, aj keď vzdialený tisícky kilometrov
- Z avatarov sa neskôr stanú naše realistické kópie
Hologramy sa postupne stávajú realitou. Spoločnosť Microsoft spolupracuje na projekte, ktorý umožní človeka premiestniť aj na opačný koniec sveta.
Microsoft Mesh je platforma, ktorá umožňuje zdieľať virtuálne zážitky z rôznych zariadení a byť spolu, aj keď spolu fyzicky nie ste. V roku 2017 Mesh kúpil Microsoft s cieľom podporiť „holoportáciu“, ktorá ťa bude virtuálne prenášať z miesta na miesto. Umožní ľuďom zdieľať spoločný priestor, a to aj keď sa nachádzajú na opačnom konci sveta.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=Jd2GK0qDtRg&feature=emb_logo
Zmiešaná realita
Technológia je zavedená a plne funkčná. Odteraz budeš môcť zdieľať svoje pocity aj zážitky priamo z tvojej obývačky, a to kdekoľvek na svete. Na webovej stránke Microsoftu sa píše, že technický pracovník z Microsoftu, ktorý tiež vyvíja platformu Mesh, Alex Kipman, to pred niekoľkými dňami reálne vyskúšal.
„Nasadil som si na hlavu súpravu HoloLens 2 a pripojil som sa k virtuálnej konferenčnej miestnosti pripravený demonštrovať víziu spoločnosti Microsoft pre budúcnosť virtuálnej reality, resp. zmiešanej reality.“
Kópie ľudí
Na portáli Unilad sa píše, že účastníci konferencie vystúpili z pohodlia svojich obývačiek a domácich kancelárií ako holografickí avatari. „Toto bol sen pre zmiešanú realitu, myšlienka od samého začiatku. Môžete sa skutočne cítiť tak, akoby ste boli na rovnakom mieste s niekým, kto zdieľa ten istý obsah alebo sa môžete teleportovať z rôznych zariadení a byť spolu aj keď spolu fyzicky nie ste,“ vysvetľuje Kipman .
Spoločnosť Mesh bude spočiatku prezentovať ľudí ako virtuálnych avatarov prevzatých zo sociálnej siete Altspace VR, ktorú spoločnosť Microsoft získala v roku 2017. Neskôr však budú vyzerať oveľa realistickejšie a stanú sa našimi kópiami.
Čítajte viac z kategórie: Inovácie a Eko
Zdroje: Microsoft.com, News.microsoft, Unilad