Milan Kňazko má pre ľudí silný odkaz: Máme tu dve pandémie, koronavírus a Smer s mutantom Pellegrinim

  • Vo svojom vyjadrení Milan Kňažko sumarizuje politické dianie a vyzýva verejnosť ku kritickému mysleniu
  • Možné predčasné voľby a návrat Smeru v pyžame s potlačou Hlas – SD pokladá za opakovanie sa histórie
  • Vo svojom vyjadrení Milan Kňažko sumarizuje politické dianie a vyzýva verejnosť ku kritickému mysleniu
  • Možné predčasné voľby a návrat Smeru v pyžame s potlačou Hlas – SD pokladá za opakovanie sa histórie

Zo všetkých strán na nás skáču nekonzistentné vyjadrenia koaličných partnerov, ich verejný súboj na sociálnej sieti a rozpory, ktoré v týchto dňoch vrcholia do možnej rekonštrukcie koalície. Na tomto celom si vytvoril špeciálnu reklamnú kampaň aj Hlas – SD na čele s Petrom Pellegrinim, ktorý verejnosť nabáda, aby podpísala referendum o predčasných voľbách.

Nakoľko sa vďaka chaosu spôsobenému nejasnou komunikáciou začalo diplomaticky vystupujúcemu Pellegrinimu dariť, na čo odkazujú aj posledné prieskumy, slova sa ujal Milan Kňažko, ktorý pripomína, že podobné prevraty tu už boli a neviedli k ničomu dobrému. Tak, ako má pandémia koronavírusu britskú a ďalšie mutácie, tak má „ficizmus“ vírus Hlas, na čele s mutantom Pellegrinim,vraví vo svojom statuse.

Richard neudržal balónik

Výmena premiéra by podľa neho jednoznačne smerovala k predčasným voľbám. „Jedny predčasné voľby sme tu mali v roku 1994. Rozhodujúcim spôsobom k tomu prispela Strana demokratickej ľavice. Boli to komunisti, ktorí zmenili iba názov strany na čele s Petrom Weissom. Petrovi chýbala „legitimita“ na dokončenie volebného obdobia, hoci v parlamente sme mali väčšinu a odvolali sme Mečiara,“ opisuje „zápalky“, ktoré zapríčinili nástup niekdajšieho režimu.

„Druhé predčasné voľby boli v roku 2012, po tom, ako Sulík neudržal balónik a nehlasoval za dôveru vlády Radičovej. Nasledovalo obdobie „ficizmu“ spojené s únosom štátu a degradáciou základných demokratických pravidiel,“ upozorňuje na opakujúcu sa históriu, čím núti čitateľa zamyslieť sa a premietnuť dôsledky niekdajších rozhodnutí do aktuálnej situácie.

Výborné správy od Igora Matoviča: Slovensko dostane SOS dávku vakcín od Pfizeru navyše a to nie je všetko

Vďaka neschopnosti dohodnúť sa medzi Igorom Matovičom a Richardom Sulíkom dochádzalo počas celého roka k intenzívnym škriepkam. Sulíkove počínanie Kňažko vníma podobne, ako v roku 2012. Sulík znovu potvrdil dôležitosť jednoty koalície a verejne vyzval kolegu ministra na odstúpenie. Povedal doslova, že má niekoľko silných mien, na náhradu ministra zdravotníctva. Nechápem, prečo si teda z tých nezverejnených silných mien vybral to najslabšie. Seba samého,vytýka predsedovi SaS.

Nemôže sa vzdať zodpovednosti

Mohutnú časť zverejneného textu plného obáv a upozornení tvorí jasná správa. Nenechajme ľudí, ktorí 12 rokov rozkrádali náš štat, aby sa vrátili do kresiel a ujali sa moci. Po roku života s pandémiou a neschopnosťou vlády ju ukočírovať prospešným smerom, je verejnosť doslova utýraná nedostatkom priestoru, pohybu, financií a sociálnych kontaktov.

Tieto limitácie sa stávajú kľúčovým faktorom, pre ktorý zabúdame na minulosť. Namiesto poučenia sa z nej, kričíme o zmenu, ktorá nás môže razom teleportovať do intencií, v ktorých sa Slovensko už mnohokrát nachádzalo.

Milan Kňažko
zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Vo chvíľach krízy je nelogické chcieť, aby sa premiér vzdal zodpovednosti a odovzdal riadenie pandémie no rúk niekoho iného. Napriek tomu, že určité rozloženie povinností by prišlo vhod, Matovič sa vzdať riadenia, za ktoré je plne zodpovedný, jednoducho nemôže.

„Občas sa ozývajú výkriky, aby riadením krízy počas pandémie poveril premiér niekoho iného. Úžasný nápad! V Európe neexistuje krajina, v ktorej by riešenie proti pandémii, nebolo prioritou vlády číslo jeden. Povedzme, že by požiadal kohokoľvek, vrátane svätých alebo rozprávkových bytostí, zodpovednosti jednoducho neujde. Je bláznovstvom vyzývať niekoho, koho nemožno zbaviť zodpovednosti, aby sa jej vzdal.“

Smer chytá vietor do plachiet

Kým sa v koalícii dejú divy, opozičné rady zbroja na útok, ktorý má vyzerať ako záchrana. „Skúsme si v tom urobiť poriadok. Zjednodušene by sa dalo povedať, pandémia ako pandémia. Na jednej strane pandémia koronavírusu, na druhej strane pandémia „ficizmus“ s vírusom Smer. Tak, ako má pandémia koronavírusu britskú a ďalšie mutácie, tak má „ficizmus“ vírus Hlas, na čele s mutantom Pellegrinim,“ pokračuje v ostrej kritike.

Nakazený Milan Kňažko má dôležitý odkaz pre vládu a zdravotníkov a vyzýva ľudí: Nezľahčujte to

Slovensko by však nemalo zabudnúť, že „výmenou saka“ sa človek nemení, rovnako mu ostávajú jeho predošlé skutky a motívy ovplyvňujúce jeho budúce počínanie.

Prestrihli sme ostnatý drôt

„V jednote je sila, bolo jedno z dominantných hesiel v boji s komunistickou pandémiou v novembri 1989. Toto heslo sa podarilo naplniť a podarilo sa postrihať ostnatý drôt, ktorý nás uväznil vo vlastnej krajine. Rovnako uväznil každého z nás v sebe samom. Z kilometrov ostnatého drôtu umelci vytvorili srdce,“ vraví. To srdce symbolizovalo vieru ľudí, nádej, ktorú do prevratu vložili, no aj tú na lepší život. Paralely medzi minulosťou a prítomnosťou sú natoľko silné, až vyzýva ľudí, aby si ich uvedomili a bojovali spoločne, nie proti sebe.

https://www.startitup.sk/milan-lasica-odstupit-by-mali-ti-ktori-podvodne-tituly-davali/

„Skúsme si pripomenúť túto jednotu, pretože vidím, ako sa mnohí podvodníci prevtelili do „demokratických“ politikov a symbolické srdce z ostnatého drôtu rozpletajú. Srdce postupne mizne, pretože títo politici chcú znovu využiť len ostnatý drôt!“

Čítajte viac z kategórie: Koronavírus

Zdroj: Facebook/Milan Kňažko

Najnovšie videá

Trendové videá