Na Maldivách svadba nie je možná, tak ju mali na Vanuatu. Ukážu ti Bali tak, ako ho turisti nevidia
- Češka Lucie žije s manželom Tanguyom na Bali
- Postavili si tu dom za desaťtisíce eur
- Dnes vďaka firme pomáha farmárom a v e-booku predstavuje Bali
- Češka Lucie žije s manželom Tanguyom na Bali
- Postavili si tu dom za desaťtisíce eur
- Dnes vďaka firme pomáha farmárom a v e-booku predstavuje Bali
V roku 2014 pracovala v Prahe ako predavačka a on vo svojej firme v Paríži. 34-ročná Lucie Chmelová, po novom už Yu, sa s manželom spočiatku stretávala len niekde na „pol ceste“. Dnes žijú na Bali vo svojom minimalistickom dome, ktorý si postavili za desaťtisíce eur.
V minulosti čelili ťažkým životným skúškam, no v súčasnosti pomáha farmárom, aby sa ich produkty predávali a aby im zaistili slušný príjem. Na Bali však taktiež ponúkajú niekoľkodňové poznávacie túry, ktoré ľuďom umožňujú spoznať tento ostrov do hĺbky, tak, ako ho vidí len zlomok turistov.
Startitup sa s Luciou spojil na trase Slovensko – Bali prostredníctvom rozhovoru, v ktorom nám prezradila viac o indonézskom ostrove, ktorý je svetovým fenoménom. Táto destinácia však už nie je tak lacná ako v minulosti, a pokiaľ na nej budeš chcieť spraviť miesto na svadobný obrad, priprav si dávku nervov.
- Čím sa líši svadba na Bali od tých tradičných, ktoré poznáme?
- Akou prácou sa živia?
- Čím je špecifický ich e-book „Bali bez cestovky“?
- Ktorým miestam sa na Bali radšej treba vyhnúť? Ktoré musíš navštíviť skôr?
Vaša svadba na Vanuatu bola výnimočná. Váš svadobný sľub bol inšpirovaný sľubmi indiánov a budhistov a oddávajúcemu ste poriadne nerozumeli. V čom je svadba na Bali odlišná od tých, ktoré poznajú Česi a Slováci?
Ostrov Vanuatu v južnom Pacifiku sme si vybrali preto, lebo spĺňal všetky moje detské sny. Bol to tropický raj s bielym pieskom, tyrkysovým morom a palmami. Po našom zoznámení na Filipínach a zásnubách na nádhernom ostrove Maratua sme chceli mať aj našu svadbu výnimočnú.
Veľa ľudí o tom možno nevie, ale v mnohých exotických destináciách nemôžete mať oficiálnu svadbu. Napríklad na Maldivách a ďalších miestach môžete mať iba neoficiálny obrad a svoje „áno“ si musíte povedať pred úradníkmi vo vašej vlastnej krajine.
My sme chceli, aby to naše „áno“ bolo jediné a chceli sme si ho povedať práve na pláži pod palmami. Vanuatu nám to umožnilo. Mali sme obrovské šťastie, že sme si mohli napísať vlastné svadobné sľuby a vyhnúť sa klasickému ceremoniálu, ktorý poznáme z filmov. Chceli sme si povedať sľuby priamo z našich sŕdc.
Ďalšou veľkou výhodou bola jednoduchosť a organizácia celého administratívneho procesu pred svadbou. Všetko sme mohli vybaviť cez e-mail a potom sme iba prileteli a ďalší deň bola svadba. Bez stresu, bez komplikácií.
Celkové náklady na svadobný balíček vrátane ubytovania sa pohybovali na úrovni 4-tisíc eur. Nerátam sem však letenky a následný pobyt na okolitých ostrovoch po svadbe.
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Mať svadbu na Bali je náročné, všetky dokumenty musia byť prekladané v dvoch jazykoch
- Na ostrove nie je dostatok istého typu pláží
- S ďalšími ľuďmi vytvorili firmu, ktorá pomáha farmárom v predaji a v zárobkoch
- Napísala originálny e-book, ktorý obsahuje všetky potrebné rady pre návštevníkov ostrova
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom