Na Slovensko vstupuje umelá inteligencia, ktorá nahliadne do tvojej osobnosti a vie predvídať emócie
- Talk2amy, česká psychologická platforma založená na umelej inteligencii, vstupuje na slovenský trh
- Štartuje tým európsku časť expanzie
- Talk2amy, česká psychologická platforma založená na umelej inteligencii, vstupuje na slovenský trh
- Štartuje tým európsku časť expanzie
Psychologická platforma Talk2amy založená na umelej inteligencii vstupuje na slovenský trh, pre Startitup to potvrdil aj Pavel Šafránek, mediálny zástupca firmy. Tento krok je v súlade s plánom postupnej expanzie mimo územie Českej republiky, kde platforma vznikla.
Talk2amy, navrhnutá a prevádzkovaná spoločnosťou Mongata, pomáha spoločnostiam, profesionálom i jednotlivcom porozumieť ľudskej osobnosti a ďalej ju rozvíjať.
Podľa Martina Rückera, zakladateľa spoločnosti Mongata, je vstup na slovenský trh prirodzeným prvým expanzným krokom: „Vďaka našej anonymnej verzii Lite pre jednotlivcov vieme, že o Talk2amy je medzi ľuďmi na Slovensku veľký záujem. Ďalším faktorom je aj pozitívna akceptácia inovatívnych riešení slovenskými spoločnosťami a v neposlednom rade je tu aj subjektívny dôvod, pretože časť nášho vývojového tímu pochádza zo Slovenska.“
Talk2amy bude na Slovensku komerčne dostupná v dvoch verziách: pre spoločnosti a profesionálov (konzultantov a psychológov). Obe umožňujú vzdialené vyhodnotenie ľudskej osobnosti, ako z bežného počítača, tak aj z mobilných zariadení.
Tieto výsledky majú široké použitie napríklad v nábore, rozvoji zamestnancov, zisťovaní zhody s pracovnou pozíciou, predikcii emočných reakcií, analýze tímov a celých spoločností.
Keďže sa psychologické štandardy môžu v jednotlivých krajinách líšiť, Talk2amy bude používať pre slovenský trh štandardné hodnoty, ktoré zodpovedajú miestnej populácii, čo je nevyhnutné pre presnú analýzu ľudskej osobnosti.
Spoločnosť Mongata, vďaka platforme Talk2amy, tiež pravidelne uverejňuje zaujímavé informácie získané z anonymných dát, napríklad medzigeneračné porovnanie osobnostných charakteristík a jeho vplyv na zmeny v pracovnom prostredí.
K tomu Martin Rücker konštatuje: „Na Slovensku by sme radi, podobne ako v Česku, postupne vybudovali sieť partnerských spoločností a profesionálov, ktorí nám pomôžu platformu rozvíjať a prispôsobovať špecifickým potrebám trhu.“
Talk2amy predstavuje spojenie psychológie a najnovších technológií, akými sú umelá inteligencia, pokročilá matematika alebo cloudové technológie. Je založená primárne na technológiách spoločnosti Microsoft, ktorá je zároveň technologickým partnerom Mongaty v rámci projektu „Microsoft for Startups“.
Platforma už niekoľko rokov ponúka svoje služby zákazníkom v Českej republike. Patria medzi ne napríklad spoločnosti ako Unipetrol či Spolana, vzdelávacie agentúry ako Top Vision, konzultačné spoločnosti, vybrané nemocnice aj jednotliví psychológovia. Po vstupe na Slovensko je v pláne sprístupniť služby aj v ďalších krajinách EÚ.
Do úvahy tiež spadá vstup strategického investora, čo by pomohlo zrýchliť tempo expanzie a celkového rastu. Cieľovými trhmi by sa potom mohli stať aj Spojené štáty americké, Japonsko alebo krajiny Blízkeho východu. Spoločnosť doteraz do rozvoja platformy investovala viac ako 500-tisíc eur.
O Talk2amy
Online psychologická platforma, ktorú prevádzkuje technologický startup Mongata. Pomáha spoločnostiam, psychológom, ale aj jednotlivcom nahliadnuť do ľudskej osobnosti a ďalej ju rozvíjať. Amy kombinuje najnovšie poznatky zo psychológie s umelou inteligenciou a pokročilou matematikou.
Vďaka tomu dokáže posúdiť ľudskú osobnosť a predvídať emočné reakcie na konkrétne situácie, analyzuje tímy alebo napríklad atmosféru v spoločnostiach. Je priateľská, rešpektuje súkromie, je neutrálna a poskytuje výsledky v reálnom čase.
Spoločnosť pravidelne vydáva analýzy vychádzajúce z anonymne poskytovaných dát užívateľov (napríklad medzigeneračné porovnanie osobností).
Medzi klientov patria veľké spoločnosti typu Unipetrol alebo Spolana, vzdelávacie agentúry, ako je Top Vision, a ďalšie. Do budúcna plánuje startup expandovať do Európy, Spojených štátov a Ázie.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy