Najaktuálnejší rebríček áut, ktoré ťa zradia po 100-tisíc kilometroch. Mnohé z nich obľubujú práve Slováci

  • Ak zvažuješ kúpu nového auta, týmto by si sa mal vyhnúť
  • Posvietili si na ne odborníci
  • Ukázalo sa, že nie sú najšťastnejšou voľbou
Auto a jeho amortizácia
Ilustračný obrázok Unsplash/Petr Magera, Tim Mossholder
  • Ak zvažuješ kúpu nového auta, týmto by si sa mal vyhnúť
  • Posvietili si na ne odborníci
  • Ukázalo sa, že nie sú najšťastnejšou voľbou

Nákup auta vie byť poriadne náročnou a zdĺhavou záležitosťou. Svoje o tom vedia ľudia, ktorým nejde len o dizajn. Práve do skupiny ľudí, ktorí auto kupujú na základe jeho vzhľadu, možno spadajú aj tvoji blízki. Ako sú s autom spokojní? Netrávia viac času v servise ako na cestách?

Portál AUTO BILD sa pozrel na testovacie vozidlá, ktoré v priebehu 1,5 až troch rokov najazdili po cestách-necestách 100 000 kilometrov. Toto sú vozidlá, ktorých nákup by si mal poriadne zvážiť. Výsledky testov totiž odborníkov nijak neoslnili.

Spôsob prideľovania mínusových bodov je jednoduchý. Body sa strhávajú napríklad za nepojazdnosť, no vplyv na hodnotenie majú aj faktory, ako porucha motora či prevodovky alebo poruchy malých dielov s návštevami servisu. Jednoduchá je aj stupnica hodnotenia. Čím viac bodov vozidlo získa, tým je známka horšia. Najhoršie sú na tom tie autá, ktoré získali viac ako 57 bodov.

Vozidlo Renault Clio Grandtour TCe 90 Luxe získalo 27 bodov, v dôsledku čoho má známku 3. Motor tohto vozidla poskytuje adekvátny výkon iba pri opatrnom stláčaní plynového pedálu. Pri plnom zaťažení alebo pri prvom kopci na obzore začína vozidlo Renault Clio s hmotnosťou 1 155 kilogramov zreteľne strácať dych, čo je ešte viac zvýraznené dlhým pomerom päťstupňovej prevodovky.

Od približne 35 000 prejdených kilometrov sa stávalo stále bežnejším, že pri zaraďovaní prevodových stupňov dochádzalo k nežiaducim pohybom. Keď tachometer ukázal 50 571 kilometrov a každá zmena prevodového stupňa bola sprevádzaná hlučnými zvukmi, vozidlo Clio preventívne zamierilo do dielne, kde bola výmena spínacej skrinky považovaná za opatrenie na istotu.

V rebríčku sa umiestnil aj miláčik Slovákov

Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: Autobild.sk

Najnovšie videá

Trendové videá