Nápoj, na ktorý nedajú Slováci dopustiť, sa dostal medzi absolútne najhoršie v Európe
- Do horúceho rebríčka najhoršieho jedla a pitia sa dostali aj kúsky zo Slovenska
- Alkoholický nápoj, ktorý sa spája s našou kultúrou, dopadol naozaj zle
- Do horúceho rebríčka najhoršieho jedla a pitia sa dostali aj kúsky zo Slovenska
- Alkoholický nápoj, ktorý sa spája s našou kultúrou, dopadol naozaj zle
„Houbový Kuba“
Poďme teraz na jedlá. Do rebríčku sa dostali aj naši českí bratia s ich lahôdkou, ktorú volajú houbový Kuba. Ak by sme to mali skrátiť, tak ide o hubové krúpoto. Je to skutočne tá menej populárnejšia česká klasika. Nie jeden Slovák si toto jedlo môže pamätať aj zo školských jedální.
V prípade otázky, či patrí toto jedlo na zoznam najhorších jedál, treba poznamenať, že to je veľmi subjektívne. Sú ľudia, ktorí huby milujú, a tí, čo ich neznášajú.
Ako človek, čo má k hubám skôr neutrálny postoj, musím povedať, že existuje podstatne viac horších jedál z húb, ako je toto. Koniec koncov sa recept na túto chuťovku rozhodol spracovať aj virálny český tvorca – Těhotnej kuchař.
Liptovská saláma
Do TOP 10 najhorších stredoeurópskych jedál sa dostala aj liptovská saláma. V súčasnosti už len naozaj málokde nájdeš liptovskú salámu podľa tradičných receptúr, a preto jej kvalita tak rapídne upadla. Nie je preto prekvapením, že sa dostala na 10. miesto.
Portál Taste Atlas napísal, že Liptovská saláma je špeciálny druh salámy, ktorý sa vyrába v mäsokombináte na Liptove. Unikátna receptúra tejto salámy pochádza zo 70. rokov minulého storočia a vďaka svojej výraznej chuti si získala veľkú obľubu medzi spotrebiteľmi.
Na webe Európa bola uverejnená žiadosť o zápis do zoznamu tradičných potravín. Tu sa bližšie špecifikuje aj výroba, ktorá pozostáva z hovädzieho a bravčového mäsa. Nesmú chýbať koreniny, ako sú čierne korenie, muškátový oriešok, muškátový kvet, zázvor a cesnak.
Opýtali sme sa umelej inteligencie, aké sú podľa nej najhoršie jedlá zo strednej Európy, a takúto odpoveď sme dostali:
Krvavnička alebo Blutwurst: Druh klobásy vyrobený z bravčovej krvi. Pre svoju výraznú chuť a konzistenciu môže byť pre niekoho náročná na strávenie.
Puljena jela: V niektorých regiónoch je pľúcny guláš tradičným jedlom, ale jeho výrazná chuť a jedinečná štruktúra nemusí vyhovovať každému.
Tlačenka alebo Sülze: Tento pokrm pozostáva z varenia častí hlavy ošípanej alebo kravy spolu s bylinkami a korením, ktoré sa potom naložia do želatínového vývaru. Textúra a koncept môžu byť pre niekoho odrádzajúcim faktorom.
Pomazánka zo sadla: V kuchyni sa síce bežne používa, ale pre tých, ktorí na ňu nie sú zvyknutí, môže byť konzumácia surovej bravčovej masti (sadlo) natretej na chlieb nezvyčajná.
Smradľavý syr (napr. Olomoucké syrečky): Niektoré syry so silným zápachom môžu predstavovať problém aj pre niektorých gurmánov.