K vile vedie poľná cesta pre vozidlá s pohonom 4 kolies. Pre hostí je v prípade záujmu a potreby zabezpečená aj doprava priamo k spomínanému ubytovaciemu zariadeniu. Svoje služby ponúka po celý rok, v akomkoľvek ročnom období.
Možno sa pýtaš, čím je Villa Akiko špecifická. Poliaci ju považujú dokonca za hit, kde si poriadne oddýchneš a načerpáš nové sily. V okolí nie sú žiadne domy, len príroda, dobrá energia a pokoj. Atraktívna poloha vily zároveň ponúka možnosť využitia rôznych turistických chodníkov.
„Na samote u lesa“
Vďaka malebnému prostrediu a krásnym výhľadom na Tatry, Czorsztynské jazero a susedný národný park Gorce s lesmi a lúkami dokonale unikneš ruchu veľkomesta. Vila na samote je obrovská, drevená, má priestranné izby, spoločenskú miestnosť, jedáleň plnú kvetov a obrazov a rozsiahlu terasu.
Vila ponúka typickú japonskú domácu kuchyňu. V jedálnom lístku sa to priam hemží dobrotami ako ramen, polievka miso, donburi, morské plody v tempure alebo rozličné tradičné japonské dezerty. Ak by si však veľmi chcel, ochotná majiteľka ovláda aj prípravu poľských jedál.
Pokojnú auru tohto miesta umocňuje aj podpora kreativity. Ticho vily a jej krásneho okolia predstavuje to pravé miesto pre meditáciu, cvičenie jogy, písanie poézie, aranžovanie poľných kvetov či pozorovanie a fotografovanie vtáctva. Akiko taktiež hosťom rada prezentuje aj kúsok svojej kultúry. Môžeš si napríklad vyskúšať tradičné kimono, alebo sa zabaviť pri origami – japonskom umení skladania papiera.
Ďalšou unikátnou špecifikáciou je aj ekologická myšlienka vily. Majiteľka Akiko už niekoľko rokov spolupracuje so spoločnosťou, ktorá prevádzkuje takzvanú EM technológiu (technológia prospešných alebo užitočných mikroorganizmov). Akiko sa zároveň stala aj ich ambasádorkou. Produkty so spomínanými mikroorganizmami používa vo svojej vile a návštevníci si ich môžu aj zakúpiť.
O výnimočnosti svedčí aj hodnotenie na stránke Tripadvisor od návštevníčky tohto zariadenia: „Toto miesto je naozaj unikátne, drevený domček uprostred lesa. Izby sú veľmi pekné a jedlá sú úžasnou kombináciou poľskej a japonskej kuchyne.“
A čo spomínaná majiteľka? Možno si si všimol, že meno Akiko nie je práve poľské. Riešenie tejto hádanky je veľmi jednoduché. Vila totiž patrí pani Akiko Miwa, žiarivo usmievavej Japonke, ktorá do Poľska prišla v roku 1989.
Vo svojej rodnej krajine sa necítila veľmi pohodlne, až sa s príchodom jej dôchodkového veku rozhodla zostať v Poľsku natrvalo. Kúpila drevenicu na samote a začala prevádzkovať penzión.
Miestu, kde stála vila, dala meno Ariake. Tento názov bol oficiálne zapísaný do registra poľských zemepisných názvov. Pre Japoncov znamená Ariake moment, keď je mesiac ešte jasný, hoci už začína svitať.