Nové zistenia o tragédii v Petržalke: Z okna vyskočili syn a dcéra svetovo uznávaného neurológa
- Nedeľná tragédia v Petržalke si vyžiadala tri životy
- Medzi nimi bol aj 9-ročný chlapec
- Muž a žena boli deťmi uznávaného lekára
- Nedeľná tragédia v Petržalke si vyžiadala tri životy
- Medzi nimi bol aj 9-ročný chlapec
- Muž a žena boli deťmi uznávaného lekára
Po tragédii sa nám podarilo zistiť mená a vek zosnulých ľudí, ako aj to, v akom boli rodinnom prepojení. Ako prvý spáchal zrejme samovraždu 27-ročný Marek, brat zosnulej 39-ročnej Michaely, ktorá z okna vyskočila niekoľko hodín po ňom. Zrejme hneď po tom, čo uvidela na zemi ležať svojho syna bez známok života. To je však len jedna z teórií, ako sa mohli udalosti stať.
Jeden z viacerých vyšetrovacích scenárov hovorí o tom, že práve Marek zaútočil na svoju sestru a jej syna. No aký by mal motív ublížiť aj dieťaťu, ostáva nateraz nezodpovedanou otázkou. Zároveň je predmetom preverovania aj postup policajtov, ktorí dlhé hodiny nevedeli nájsť byt, v ktorom sa nešťastie odohralo.
Nové informácie Nového Času hovoria, že obaja súrodenci vyrástli a pôsobili v lekárskom prostredí. Denník dokonca navštívil aj dom na bratislavskom Slavíne, ktorý má patriť otcovi Mareka a Michaely.
Namiesto uznávaného doktora tam však natrafili na mladého muža, pravdepodobne jeho druhého syna. „Viem, o čom chcete s nami hovoriť, ale nebudeme sa k ničomu vyjadrovať,“ povedal redaktorom denníka.
Svetovo uznávaný odborník
Informácie dohľadateľné na internete hovoria o tom, že otec nebohých súrodencov patrí v súčasnosti k najvýznamnejším odborníkom na Alzheimerovu chorobu na svete. Svojimi rukami založil aj Neuroimunologický ústav SAV, v ktorom Michaela až do svojej smrti pôsobila ako psychologička.
Podľa informácií na stránke ústavu uznávaný vedec a doktor stál tiež pri zrode Nadácie MEMORY, ktorá v roku 2002 založila Centrum MEMORY – prvé preventívne, diagnostické, vzdelávacie centrum a špecializované zariadenie pre ľudí s poruchami pamäti a Alzheimerovou chorobou. Odtiaľ nebohá žena len pred pár rokmi odišla.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Výskumník, ktorý sa osobne podieľal na vývoji prvého lieku proti Alzheimerovej chorobe, získal za medicínu Národnú cenu a v súčasnosti podľa verejne dostupných informácií stále pomáha pacientom chorým na Alzheimerovu chorobu.
O Marekovi sa nám nepodarilo zistiť bližšie informácie, no denník Nový Čas uvádza, že obaja súrodenci mali medicínske vzdelanie a pôsobili v zdravotníctve.
Čítajte viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality