O „čarovnom“ príspevku mnohí zamestnanci ani netušia. Majú pritom nárok až na 275 eur
- Ako tento zamestnanec máš nárok na príspevok na rekreáciu
- Príspevok umožňuje znížiť náklady na dovolenku v Slovenskej republike
- Ako tento zamestnanec máš nárok na príspevok na rekreáciu
- Príspevok umožňuje znížiť náklady na dovolenku v Slovenskej republike
- Služby cestovného ruchu, ktoré sú spojené s ubytovaním najmenej na dbe prenocovania na území Slovenskej republiky,
- pobytový balík – obsahuje dve prenocovania a stravovacie služby či iné služby, ktoré s rekreáciou súvisia,
- ubytovanie na SR a jeho súčasťou sú stravovacie služby,
- viacdenné aktivity či „zotavovacie podujatia“ cez letné prázdniny pre dieťa zamestnanca, ktoré navštevuje základnú školu či prvé štyri ročníky gymnázia s osemročným vzdelávacím programom.
„Za dieťa zamestnanca sa považuje aj dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení alebo iné dieťa žijúce so zamestnancom v spoločnej domácnosti,“ uvádza sa na webe Finančnej správy.
Príspevok nemusíš minúť len na úhradu ubytovania – prenocovania. Môžeš ich využiť aj na služby, ktoré ubytovacie zariadenie popri ubytovaniu ponúka – welness služby, vstup do aquaparku, (v zime) skipassy a podobne. Keby si však chcel rekreačný príspevok využiť len na účely aquaparku či skipassu, nie je to možné – osobitne to nie je súčasťou ubytovacieho balíka.
Nárok na príspevok na rekreáciu majú aj osoby, ktoré sú na materskej či rodičovskej dovolenke. Tí, ktorí prácu vykonávajú na dohodu, príspevok žiadať nemôžu.
Podnikatelia síce nárok na príspevok nemajú, ale náklady na rekreáciu si môžu zahrnúť do daňových výdavkov. Podnikateľská činnosť musí byť vykonávaná nepretržite aspoň 24 mesiacov, pričom náklady si môže podnikateľ do výdavkov zahrnúť v takom rozsahu, v takej výške a za takých podmienok ako pri poskytovaní príspevku na rekreáciu.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy