Medvedev túži po Eurázii „od Lisabonu až po Vladivostok“
- Dmitrij Medvedev tvrdí, že ukrajinský národ je jeden veľký podvod
- Napraví ho „špeciálna vojenská operácia" Ruska
- Potom bude možné budovať Euráziu
- Dmitrij Medvedev tvrdí, že ukrajinský národ je jeden veľký podvod
- Napraví ho „špeciálna vojenská operácia" Ruska
- Potom bude možné budovať Euráziu
Bývalý ruský prezident a premiér Dmitrij Medvedev sa na svojom účte na Telegrame pustil do boja s údajnou ukrajinskou propagandou. Zrejme tým, že ju nahradí ruskou propagandou.
Medvedev uviedol, že Ukrajinci nikdy neboli skutočným národom a sú národnom „falošným“, ktorý má „pseudohistóriu“, nechýbajú obvinenia z nacizmu a vyhrážky, že Ukrajinci dostanú „lekciu“, a napokon sa bývalý ruský prezident dostane k svojej túžbe – Eurázii.
Človek, ktorý stál na čele trollej veľmoci, hovorí o trolloch zo Západu
Medvedev, ktorý v súčasnosti pôsobí ako podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie, na začiatku svojho príspevku hádže do jedného vreca príbehy ako „duch Kyjeva“ či príhodu, ako žena zneškodnila dron zaváranými rajčinami so skutočnými udalosťami v Mariupole a Buči.
Hovorí pritom o mariupolskej nemocnici, ktorú zasiahli ruské rakety. V nej sa mali skrývať teroristi, pričom v skutočnosti sa tam nachádzali tehotné ženy a deti. Taktiež hovorí o masakri civilistov ruskými a čečenskými vojskami v Buči, ktorý bol podľa Rusov zinscenovaný.
Rusi naďalej šíria nepravdivé tvrdenia o Buči napriek tomu, že sa dajú ľahko vyvrátiť pomocou satelitných snímok zachytávajúcich telá obetí na uliciach počas ruskej okupácie. Takisto masaker popisujú aj svedectvá preživších a svedčia o nich masové hroby.
„Za obrovské peniaze ich vymýšľajú početné PR agentúry, ‚továrne na trollov’, ktoré riadia západné vlády a ich ‚pridružené’ mimovládne a neziskové organizácie,“ napísal človek, ktorý stál na čele štátu, v Európe aj vo svete známom práve používaním trollích fariem.
Tie v európskom priestore majú nakloniť verejnú mienku v prospech Ruska a oslabiť dôveru v demokraciu, vlády krajín či Európsku úniu. Rusko minie na svoje trollie farmy a propagandu ročne milióny eur.
Ukrajinský národ je jeden veľký podvod, tvrdí Medvedev
Rovnako ako súčasný prezident Ruska Vladimir Putin, i Medvedev spochybňuje právo Ukrajiny na existenciu a tvrdí, že s Rusmi sú jeden národ.
„Hlboký ukrajinizmus, živený protiruským jedom a všetko pohlcujúcim klamstvom o jeho identite, je totiž jeden veľký podvod. Tento jav sa nikdy v histórii nestal. A teraz neexistuje,“ uviedol Medvedev.
Ukrajincov obvinil, že namiesto toho, aby boli hrdí na úspechy spoločných predkov s Rusmi v podobe Kyjevskej Rusi, budujú „na kolene pseudohistóriu ukrajinskej štátnosti“.
„V záujme mýtickej ‚histórie Ukrajiny’ v 14. – 17. storočí bola zničená myšlienka jedného ruského ľudu,“ uviedol.
Nechýbalo obvinenie, že Ukrajinci sú nacionalisti. „Vášnivá časť Ukrajincov sa posledných 30 rokov modlí za Tretiu ríšu. Doslova. Znechutenie vyvolávajú fotografie, na ktorých sa takmer v každej vojenskej jednotke Ukrajiny nachádzajú nacistické symboly zhotovené našou armádou – štandardy, literatúra, plagáty,“ uvádza Medvedev. Čím naráža na údajných nacistov v ukrajinskej armáde a hlavne pluk Azov, ktorý sa stal vďačným objektom ruskej propagandy.
„Lekciou pre nich bude aktuálna špeciálna operácia,“ uvádza Medvedev. Tvrdí, že cieľom „špeciálnej vojenskej operácie“ je „zmeniť krvavé a falošné mýty, ktoré plnia vedomie časti dnešných Ukrajincov“.
Medvedev má ešte megalomanskejšie túžby ako Putin
Medvedev ale netúži len po porážke Ukrajiny. Jeho ciele sú ešte väčšie ako túžby Vladimira Putina, ktorý chce podľa mnohých analytikov, ale i historikov návrat Sovietskeho zväzu. Bývalý prezident túži po ríši, ktorá bude siahať od Európy cez Rusko až po Áziu.
„Cieľom je v záujme pokoja budúcich generácií samotných Ukrajincov príležitosť konečne vybudovať otvorenú Euráziu – od Lisabonu po Vladivostok,“ uviedol na záver.
Zdá sa však, že pri Medvedevovi nejde len o exces, ale fantázie o Eurázii sa u neho objavujú už niekoľko rokov. Ešte ako premiér Ruska v roku 2012 napísal komentár do Financial Times, kde tvrdil, že „Rusko sa musí pozerať na východ“.
Otvorene vtedy hovoril o spolupráci medzi Európu, Ruskom a Áziou, ktorú má prehĺbiť spoločný hospodársky priestor.
Zdroj: Financial Times