Od nevydarenej hry až k majetku presahujúcemu 200 miliónov dolárov. Toto je príbeh zakladateľa spoločnosti Slack

  • Stewart Butterfield je známym kanadským podnikateľom, ktorý sa podieľal na vzniku úspešnej komunikačnej platformy
  • Slack sa vďaka jeho tvrdej práci a odhodlaniu stal jednou z najrýchlejšie rastúcich spoločností vôbec
  • Prečítaj si neskutočný príbeh o tom, ako Stewart Butterfield dokázal vybudovať niekoľko miliardovú spoločnosť
slack
Stewart Butterfield flickr.com/kris krüg, YouTube/Slack/Reprofoto
  • Stewart Butterfield je známym kanadským podnikateľom, ktorý sa podieľal na vzniku úspešnej komunikačnej platformy
  • Slack sa vďaka jeho tvrdej práci a odhodlaniu stal jednou z najrýchlejšie rastúcich spoločností vôbec
  • Prečítaj si neskutočný príbeh o tom, ako Stewart Butterfield dokázal vybudovať niekoľko miliardovú spoločnosť

K home officu patrí Slack. Málokto si už dnes vie prácu bez neho predstaviť. Najmä počas pandémie, keď sme v domácich kanceláriách skončili takmer všetci a cez Slack denne prejdú milióny správ. A možno ešte dnes využívaš nástroj Flickr, kde sú uložené milióny fotografií. Za oboma úspešnými firmami stojí jeden človek, ktorý si v startupovom svete prešiel všetkými možnými prekážkami.

Stewart Butterfield je úspešným spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Slack, ktorú založil v roku 2013 po predaji svojho úplne prvého startupu, ktorý určite poznáš – Flickr. Jeho predvídavosť a inovácie mu pomohli dopracovať sa tam, kde je dnes. Za svoje nápady získal množstvo ocenení a bol označený za technologického inovátora roka podľa Wall Street Journal.

Jeho aplikácia na odosielanie správ na pracovisku sa zrodila z herného startupu, ktorý však dnes už neexistuje. Práve v čase koronavírusu, keď sa kancelárska komunikačná technológia stala dôležitejšia než kedykoľvek predtým, zaznamenal Butterfield úspech, aký si nedokázal predstaviť.

Prečítaj si celý príbeh o tom, ako Stewart Butterfield vybudoval spoločnosť za 8 miliárd dolárov tým, že odmietol dovoliť, aby ho definovali jeho pády a zlyhania.

Prvá počítačová generácia

Stewart Butterfield sa narodil dňa 21. marca 1973 v malej rybárskej dedine Lund v Britskej Kolumbii. Ako informuje portál Britannica, jeho rodičia mu dali pôvodné meno Dharma Jeremy Butterfield, ktoré si však vo veku 12 rokov legálne zmenil na meno Daniel Stewart Butterfield.

Jeho rodina nežila v prepychu a spolu so svojimi rodičmi býval Butterfield v malom zrube, kde netiekla žiadna voda. Ako uvádza portál Globall Leaders Today, podľa jeho slov boli jeho mama a otec ľudia, ktorí chceli žiť iba z toho, čo ponúka pôda. V čase, keď mal Butterfield 5 rokov, sa jeho rodičia rozhodli presťahovať do mesta, kde musel chodiť do školy. Práve na tomto mieste objavil Butterfield čaro technológie, s ktorou sa dovtedy nestretol.

zdroj: Wikimedia Commons/ JD Lasica

„Boli sme prvou triedou, ktorá mala počítače. Vo všeobecnosti ma veľmi fascinovali počítače,“ hovorí Butterfield.

Mladého Butterfielda počítače natoľko ohromili, že sa čoskoro začal o tento typ techniky viac a viac zaujímať. Jeho zanietenie si všimli aj jeho rodičia, ktorí mu darovali jeho prvý počítač Apple II. Ako informuje portál Business Insider, netrvalo to dlho a Butterfield sa naučil úplne sám kódovať, a to pri neustálom sa hraní na zariadení. Patril do tej skupiny detí, ktoré ako prvé začali vyrastať na počítačoch.

Nastala neočakávaná chyba, prosím skontroluj vyplnené údaje, alebo skús neskôr.

Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.

Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.

Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy

Nastala neočakávaná chyba, prosím skontroluj vyplnené údaje, alebo skús neskôr.
Platba
Tlačidlo späť
Visa logo
Mastercard logo
Trust pay
Registrovať a zaplatiť
Ikona zabezpečenia Zabezpečené šifrovaním
Trust pay Platobné operácie sa odohrávajú na zabezpečených certifikovaných platformách spĺňajúcich tie najvyššie PCI DSS štandardy bezpečnosti.
Zrušiť predplatné môžeš kedykoľvek. Súhlasím s poskytnutím predpaltného a bol som poučený, že odsúhlasením jeho poskytnutia strácam právo na odstúpenie.
Zdroje: Global Leaders Today, Britannica, Business Insider, Brand Minds, Wired, Wallmine

Najnovšie videá

Trendové videá