Od včelárstva k založeniu medzinárodného obchodu. Vďaka Danielovi žne brašnárstvo celosvetový úspech
- Remeslo sa dokáže uživiť aj v dnešnej dobe
- Značka Benny Bee svoje produkty posiela do 60 krajín sveta
- Remeslo sa dokáže uživiť aj v dnešnej dobe
- Značka Benny Bee svoje produkty posiela do 60 krajín sveta
Náhody existujú. Dokonca ani vo svete biznisu. Jedným z príkladov je aj značka Benny Bee, ktorej produkty prerazili do celého sveta.
Danielove brašnárstvo a produkty s ním spojené poznajú ľudia počnúc Austráliou, cez Nový Zéland, končiac USA. O náhode nehovoríme v súvislosti s predajom, ale so vznikom nápadu. Ten totiž dostal Daniel Caltík počas výletu v Maroku.
Spoznal sa s človekom, ktorého taška ho ohúrila natoľko, že si podobnú musel zaobstarať. Zistil, že kamarát ju v tom čase zohnal v Maroku od svojho strýka, ktorý sa zaoberal brašnárstvom.
Tak sa Daniel ohúrený týmto remeslom domov vracal nielen s novou taškou, ale aj nápadom na podnikanie. Spolu s bratom v roku 2014 založili značku, ktorá vyrába aktovky pre podnikateľov.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
V mladosti sa hľadal
Daniel, ktorý s nápadom prišiel, dlhú dobu hľadal, čo ho skutočne baví a napĺňa. Kvôli štúdiu na vysokej škole sa odsťahoval do Edinburghu. Tam pôvodne stavil na odbor stavebného inžinierstva.
Nakoľko ho však štúdium nepohltilo do takej miery, do akej očakával, odbor si úplne zmenil. Tentokrát zvolil oblasť podnikania. Nadchol sa najmä pre tvorbu reálnych podnikateľských plánov a projektov, ktoré mu poskytli základné zručnosti v tejto oblasti.
Môžeme povedať, že Daniel využil štúdium naplno. Absolvoval aj výmenný pobyt v Amsterdame, kde narazil na silnú marockú komunitu. Tá ho inšpirovala k návšteve, ktorú sme už vyššie uvádzali. Zmenila mu život aj vízie súvisiace s budúcim povolaním. Po návrate sa spolu s bratom ponoril do štúdia, ktoré s remeslom súviselo.
https://www.startitup.sk/zacinal-ako-robotnik-dnes-je-fantasticky-pedagog-tento-muz-dal-slovensku-slavne-horalky/
Precíznosti ho vraj naučilo aj včelárstvo, ktorému sa od detstva venoval. „Vtedy som musel myslieť dopredu a upraviť svoje financie tak, aby som mal v zime dosť na nákup nástrojov a cukru pre včely. Dnes pri podnikaní využívam rovnaké stratégie a myslím z dlhodobého hľadiska.“
Čo sa včelárstva týka, Daniel svoj prvý úľ dostal v 13 rokoch. Zaujímavosťou je, že okrem toho, že má aktuálne na konte nálepku úspešného podnikateľa, v detstve bol najmladším registrovaným včelárom na Slovensku. Stopu tohto remesla cítiť aj na ponúkaných produktoch. Tašky sú totiž povrchovo upravované prírodným včelím voskom.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Na celý život
Práve trpezlivosť a zodpovednosť, ktorej sa naučil pri včelárstve, tvorí základný kameň jeho prístupu k značke. Aj napriek tomu, že tašky nájdeš v mnohých kútoch sveta a záujem o ne neustále rastie, brand odmieta ich výrobu v továrňach, v ktorých pracovná morálka nie je v súlade s ľudskými právami.
Každá jedna taška je totiž ručnej výroby a vzniká v malej dielni v Hurbanove. Tam si zakladatelia prerobili dom ich starého otca, v ktorom dnes vznikajú kožené aktovky. Tie majú podľa zakladateľa vydržať minimálne celý život, a to nielen vďaka ich nadčasovému dizajnu, ale aj kvalite materiálu, z ktorého sú tašky vyrobené.
Brand uvádza: „BennyBee sa nestotožňuje s fenoménom akým je fast fashion a vyrába produkty na objednávku. Ide o to, že si budete môcť kúpiť menej vecí, no vydržia dlhšie.“
Páve z tohto dôvodu sú ceny všetkých ich ponúkaných produktov vyššie, než tie, ktoré na nás vyskakujú z výkladov každého nákupného centra. Okrem business aktoviek výrobu zameriavajú aj na dámske tašky, peňaženky či ruksaky.
Ich obrovskou výhodou je „rolovateľný“ dizajn, ktorý zákazníkovi umožňuje prispôsobiť si veľkosť podľa potreby. Nakoľko si ručná výroba žiada určitý čas, na to, kým taška príde k tebe domov, si chvíľu počkáš.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy
Zdroj: bennybee.co.uk