„Odvážni“ Slováci si užívali bazén počas búrky. Koledujú si o to najhoršie

  • Ak je vonku búrka, nikdy sa nekúp na otvorenej vodnej ploche
  • Existuje niekoľko vecí, ktoré by si nemal nikdy podceniť, ak sa chodíš kúpať do prírody
Muž pláva v jazere s potápačskými okuliarmi a blesk
Ilustračné foto Unsplash/@toddquackenbush, TASR/Branislav Račko
  • Ak je vonku búrka, nikdy sa nekúp na otvorenej vodnej ploche
  • Existuje niekoľko vecí, ktoré by si nemal nikdy podceniť, ak sa chodíš kúpať do prírody

Ako sme ťa informovali, regionálne úrady verejného zdravotníctva umožnili prevádzku štyroch prírodných kúpalísk a tiež udelenie povolenia na prevádzku 258 bazénov na začiatku tohtoročnej kúpacej sezóny. 

„Z prírodných kúpalísk s organizovanou rekreáciou bola povolená prevádzka pre Slnečné jazerá Senec, Zlaté Piesky Bratislava, Teplý vrch – Pláž ORMET a Plážové kúpalisko – jazero v Banskej Bystrici,“ priblížila hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková.

Dodala, že výsledky predsezónnej kontroly potvrdili vyhovujúcu kvalitu vody na kúpanie okrem schválených prírodných kúpalísk aj na ďalších prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou, v Bratislavskom kraji to sú Kuchajda, Vajnorské jazero, Čunovo, Rusovce-Candell, Veľký Draždiak, Malé Leváre, Plavecký Štvrtok, Hlboké jazero, Nové Košariská, Ivanka pri Dunaji, v Košickom kraji jazero Úhorná, Ružín (Gelnica), Ružín – prítoky (Gelnica), Turzovské jazero a v Nitrianskom kraji Apáli – mŕtve rameno Váhu a štrkoviskové jazero Kava.

„Odbery vzoriek vôd na kúpanie boli vykonané aj v ďalších lokalitách, výsledky analýz zatiaľ nie sú k dispozícii,“ priblížila Račková. Počas kúpacej sezóny budú hygienici monitorovať viac ako 80 prírodných vodných plôch s rôznym štatútom a typom rekreácie.

Čítajte viac z kategórie: Inovácie a Eko

Zdroje: TASR, FB/Severe Weather Slovakia o.z., Archív SIU

Najnovšie videá

Trendové videá