Ondrej a jeho špičkový tím prerazili v Japonsku: Projekt očaril návštevníkov, stačí ti 24 eur na nevídaný zážitok
- Česká firma prerazila v Japonsku s úchvatnou novinkou
- Otvorili tam zážitkovú arénu, kde zažiješ „oheň“ na vlastnej koži
- Ako to celé funguje?
- Česká firma prerazila v Japonsku s úchvatnou novinkou
- Otvorili tam zážitkovú arénu, kde zažiješ „oheň“ na vlastnej koži
- Ako to celé funguje?
Česi si pripísali obrovský úspech v oblasti technológií. V Japonsku vďaka tímu českej spoločnosti DIVR Labs vznikla úplne nová zážitková aréna.
Vznikla v rámci nákupného a zábavného centra Yokohama World Porters v spolupráci s jedným z najvýznamnejších aktérov japonského retailu, spoločnosťou Aeon Mall, uvádza Forbes.cz.
Funguje to na jednoduchom princípe. Návštevníci si nasadia VR okuliare a haptickú vestu, priestorom prechádzajú za sprievodu 4D efektov, čo môže byť vietor, vibrácie, chlad alebo teplo z ohňa. Podobnú zážitkovú arénu otvorili aj v centre Prahy, v Londýne a po novom aj v Yokohome.
„Najdôležitejším faktorom bola podľa mňa kvalita našich hier, ktorú si Japonci prišli osobne vyskúšať do našej herne v Londýne. Dôležitým faktorom bola aj skutočnosť, že takmer všetko vybavenie bolo možné zaobstarať v Japonsku,“ povedal Ondřej Bach, spoluzakladateľ DIVR Labs, pre Forbes.cz.
Iná krajina, iné ceny?
Ak si v Česku zvolíš hru „Golem“, zaplatíš 595 Kč, čo je zaokrúhlene približne 24 eur. Rovnako stojí aj „Arachnoid“, uvádza stránka divrlabs.com.
Najdrahšie z ponuky sú hry „Dinosauri“ a Last Stand, za ktoré zaplatíš 799 Kč, čiže približne 32 eur. Ak sa chystáš navštíviť novootvorenú zážitkovú arénu v Yokohome, nevyjde to o nič drahšie, ako v Prahe. Za hru zaplatíš približne 24 eur, závisí to však od počtu hráčov a zvolenej hry.
Najdrahšie ťa to vyjde v Anglicku, kde za hru zaplatíš približne 30 eur (34,95 £) a za hru Last Stand, ktorá bola najdrahšia aj v Prahe, zaplatíš v prepočte takmer 38 eur.
V Japonsku sa ich cesta nekončí
V Prahe ponúkajú 4 základné hry, no v Londýne hru o Golem vynechali. Tá totiž zobrazuje rudolfínsku Prahu. Musíš rozlúštiť niekoľko hádaniek legendárneho rabína Löwa.
Zvyšné 3 hry ako Dinosauri, Last Stand a Arachnoid si môžu zahrať aj ľudia v Londýne. S dinosaurmi sa vrátia o 80 miliónov rokov v čase, v hre Arachnoid si vyskúšajú, aké to je skúmať laboratórium hlboko pod zemou a hra Last Stand návštevníkov vtiahne do sveta zombíkov. Tieto hry očividne presvedčil japonského partnera.
„Kľúčové bolo asi presvedčiť japonského partnera, veľmi významného hráča medzi poskytovateľmi obchodných centier, firmu Aeon Mall. K tomu pomohlo sústredené úsilie a prezentácia na akciách ako XR Fair Tokyo alebo Tokyo Game Show,“ ozrejmil pre Forbes.cz Jakub Hájek, riaditeľ zahraničnej kancelárie CzechTrade v Tokiu.
V Japonsku to však nekončí. Spoluzakladateľ štúdia Ondřej Bach hovorí o rozširovaní. „V súčasnej dobe prebiehajú rokovania napríklad v Amerike či Bahrajne,“ prezradil.
Mladých ľudí lákajú na staré priestory. Znie to paradoxne, no svetový dopyt po novom využití starých nákupných centier rastie.
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy
Zdroje: Forbes.cz, divrlabs.com