ONLINE MS v hokeji: Slováci si pripisujú prvé body na šampionáte, Kazachstan zdolali 6:2

• Druhý zápas Slovenska sme sledovali online
  • Slováci vykorčuľovali na ľad proti Kazachstanu
  • Súpera sme zdolali 6:2
Slovenskí hokejisti sa tešia z gólu.
Slováci sa tešia po góle strelenom do siete Kazachstanu TASR/AP Photo/Darko Vojinovic

12:20 Zápas proti Kazachstanu sa začal.

Máme za sebou úvodné buly, odštartovala prvá tretina. Ostravar Aréna vrie, fanúšikovia Slovenska zaplnili tribúny a prišli podporiť náš tím.

3. minúta

Nastala potýčka za bránou súpera do ktorej sa zapojil aj Pavol Regenda. Aj takto si hľadáme spôsoby, ako sa dostať pod kožu súpera, vylučovať sa nebude.

7. minúta

Andrei Shutov predviedol v bráne Kazachstanu dôležitý zákrok. Slováci to skúšajú, súperov brankár musel zakročiť už trikrát. Útočíme, ale do brány Kazachstanu to, žiaľ, zatiaľ nepadlo.

8. minúta

Tlačia nás aj súperi, fantastický zákrok Stanislava Škorvánka. Stav zostáva nezmenený.

11. minúta

Marek Hrivík a Juraj Slafkovský sa v polovici prvej tretiny nasťahovali do útočného pásma avšak na gól to nestačilo. Puk končí v Shutovovej lapačke.

12. minúta

Zákrok na Tomáša Tatara znamená presilovú hru pre Slovensko. Bude sa vylučovať. Asetov dostáva dve minúty za podrazenie.

12. minúta

Martin Pospíšil dáva gól za Slovensko!

12. minúta

Slovensko dáva ďalší gól! Autorom by mal byť Mário Grman.

13. minúta

Kazachovia prestali hrať a my sme to využili v plnej paráde. Gól nakoniec po preskúmaní arbitri pripísali Michalovi Faškovi-Rudášovi, ktorý si zahral na tohtoročných majstrovstvách prvý krát. Asistovali mu Patrik Koch a Matúš Sukeľ.

14. minúta

Hráči Kazachstanu síce vypálili na bránu, ale gól uznaný nebude. Slovensko získava ďalšiu presilovú hru, na trestnú lavicu po zákroku na Miloša Kelemena zamieril Temirlan Gaitamirov.

15. minúta

Obrovská šanca Tomáša Tatara, ktorý mohol zvýšiť na 3:0. Cez brankára ale puk neprešiel. Stav zostáva 2:0. Kazachstan už hrá s piatimi hráčmi.

15. minúta

Ďalšia šanca pre našu reprezentáciu. Mário Grman nepríjemne ohrozil Shutovova. Brankár Kazachov si ale s pukom poradil.

17. minúta

Ďalší gól v sieti Kazachstanu! Matúš Sukeľ po prihrávkach od Michala Faška-Rudáša a Františka Gajdoša strieľa tretí gól! Vedieme 3:0.

20. minúta

V záverečnej minúte ešte musel Škorvánek proti Kazachom zasiahnuť, ale bol úspešný. Hrivík to síce ešte skúšal, ale ďalší gól do šatne sme už nestihli. Končí sa úvodná tretina zápasu s Kazachstanom. Slovensko po nej vyhráva 3:0. Autormi gólov sú Martin Pospíšil, Michal Faško-Rudáš a Matúš Sukeľ.

Na strely vedieme 18:3 a na góly 3:0. Škorvánek zastavil všetky pokusy Kazachov a do druhej tretiny vstupuje s čistým kontom.

Začala sa prestávka. Zápas bude pokračovať o 13:15.