ONLINE MS v hokeji: Slováci si pripisujú prvé body na šampionáte, Kazachstan zdolali 6:2

• Druhý zápas Slovenska sme sledovali online
  • Slováci vykorčuľovali na ľad proti Kazachstanu
  • Súpera sme zdolali 6:2
Slovenskí hokejisti sa tešia z gólu.
Slováci sa tešia po góle strelenom do siete Kazachstanu TASR/AP Photo/Darko Vojinovic

13:15 Začala sa druhá tretina.

Ak budeme pokračovať v štýle hry, ktorú sme predviedli v úvodnej dvadsať-minútovke, mohli by ste získať tri body, čo by nás v priebežnom poradí posunulo na druhé miesto. Pred nami budú len Švédi, ktorí o ďalšie body zabojujú dnes o 20:20 s Poľskom.

3. minúta

Škorvánkovo konto už nie je čisté. Alikhan Asetov dáva gól! V hre je aj vylúčenie pre Slovensko. Arbitri poslali na trestnú lavicu Miloša Kelemena, preverujú jeho zákrok. Kazachstan znižuje na 3:1.

4. minúta

Vylučovať sa nebude, Kelemen sa vracia do hry. Musíme byť aktívni a disciplinovaní, inak by sa nám mohli podobné chyby vypomstiť.

4. minúta

Matúš Sukeľ práve nepremenil obrovskú šancu! Zahodená tutovka nás môže ešte mrzieť. Andrej Shutov bol ale neprekonateľný a predviedol skvelý zákrok hokejkou. Slovensko stále vedie o dva góly.

7. minúta

Po fantastickom úvode zápasu sa začínajú Slováci trochu trápiť, nepremieňajú šance, strácajú puky a Kazachov často púšťajú do útočného pásma. Atmosféra by sa dala krájať, krátko pred prerušením hry praskli nervy Regendovi, ktorý sa pustil do súpera.

8. minúta

Hra sa na krátko prerušila. Nakoniec nasleduje trestné strieľanie za faul na Libora Hudáčka.

8. minúta

Slovensko dáva gól! Libor Hudáček využíva samostatný nájazd bez zaváhania a gól končí v sieti Kazachstanu. Vedieme 4:1!

10. minúta

V Ostrave sa bude vylučovať. Na trestnú lavicu sa posadil Martin Feherváry za podrazenie. Kazachstan bude hrať 2 minútovú presilovku. Z našej strany ide o prvé vylúčenie v zápase.

12. minúta

Oslabovku sme zvládli veľmi dobre. Obranca Washingtonu Capitals sa vracia do hry, Slovensko hrá v plnom počte.

13. minúta

Presne v 13. minúte ďalšie vylúčenie na slovenskej strane. Arbitri posielajú na striedačku Petra Cehlárika. Útočník nám bude chýbať dve minúty za hákovanie. Ďalší zbytočný faul a presilová hra pre Kazachstan.

15. minúta

Slováci hrajú v plnom počte, oslabovka opäť výborne zvládnutá. Kazachom sa skórovať nepodarilo.

16. minúta

Obrovská šanca Slafkovského vyústila do šarvátky! Bude sa vylučovať, a to pravdepodobne na oboch stranách.

16. minúta

Máme to potvrdené, vylúčení budú až štyria hráči. Hrať sa bude v rovnovážnom stave. Dve minúty dostali Juraj Slafkovský a Tomáš Tatar za hrubosť, na druhej strane za taký istý faul Temirlan Gaitamirov a Artyom Korolyov.

19. minúta

Minútu pred koncom druhej dvadsať-minútovky sa ocitáme v prečíslení. Arbitri prerušujú hru pre príliš veľa hráčov na ľade. Na trestnú lavicu poputoval Libor Hudáček a Kazachov dostávame do výhody, budú hrať presilovku.

20. minúta

Po krásnom zákroku Škorvánka vyhadzujeme puk a dohrávame posledné sekundy. Druhú polovicu oslabovky si prenesieme do tretej tretiny.

Nasleduje pätnásť minútová prestávka. Pokračovať sa bude o 14:12.