ONLINE MS v hokeji: Slováci si pripisujú prvé body na šampionáte, Kazachstan zdolali 6:2

• Druhý zápas Slovenska sme sledovali online
  • Slováci vykorčuľovali na ľad proti Kazachstanu
  • Súpera sme zdolali 6:2
Slovenskí hokejisti sa tešia z gólu.
Slováci sa tešia po góle strelenom do siete Kazachstanu TASR/AP Photo/Darko Vojinovic

14:12 Začala sa tretia tretina.

Od víťazstva nás delí už len dvadsať minút. Kazachovia začínajú tretiu tretinu s výhodou, prenášajú si totiž minútu presilovky z predchádzajúcej tretiny.

1. minúta

Martin Pospíšil zvyšuje na 5:1! Hráč Calgary Flames pridáva ďalší gól Slovenska! Asistoval mu naň Libor Hudáček a Šimon Nemec.

4. minúta

Celá aréna skanduje: „Kto neskáče, nie je Slovák, hop, hop, hop!“ Atmosféra je fantastická, Slováci cítia tri body vo vrecku.

5. minúta

Ďalší gól Slovenska! Po asistencii Libora Hudáčka našiel sieť Lukáš Cingeľ. Slovensko vyhráva už 6:1!

5. minúta

Brankár Kazachov už má toho dosť. Andreia Shutova v bráne strieda Nikita Boyarkin.

Hneď sa na neho rúti Miloš Kelemen v samostatnom nájazde. Gólman sa ale zastrašiť nenechal a strelu nášho útočníka vyráža.

9. minúta

V nedeľnom zápase Slovensko vedie aj štatisticky. Tím si pripísal už 30 striel na bránu, z čoho úspešnosť streľby majú 20 percent a zákrokov 91,67 percenta.

10. minúta

Na Kazachov neprestávame tlačiť ani naďalej, načo sa zverencom Mambetaliyeva nedarí odpovedať. Škorvánka sa podarilo prekonať len Alikhanovi Asetovovi, ktorý prepašoval puk do jeho siete na začiatku druhej tretiny.

11. minúta

Slovenský brankár predsa len inkasuje. Gól arbitri pripísali Alikhanovi Omirbekovi. Necelých deväť minút pred koncom tak Kazachstan znižuje na 6:2. Útočníkovi asistovali Nikita Mikhailis a Samat Daniyar.

15. minúta

Pomer striel na bránu je 39 ku 15 v prospech Slovenska. Od potrebných troch bodov a prvého víťazstva na šampionáte nás delí už len posledných 5 minút.

16. minúta

O gól sa pokúšal ešte Martin Faško-Rudáš, ktorý to na brankára skúšal zápästím. Ďalší úspešný zákrok mu ale dopriaty nebol, brankár Kazachstanu mu to prekazil.

19. minúta

Už len minúta do konca zápasu. Diváci očami tlačia časomieru.

20. minúta

Je dobojované! Slováci si pripisujú prvú výhru na tohtoročných majstrovstvách! V zápase s Kazachstanom sa im poradilo vybojovať tri vytúžené body a v tabuľke sú priebežne druhý.

Arénou sa po zápase ozývalo opakované: „Ďakujeme!“ Slovenským hráčom zápasu bol menovaný Martin Pospíšil, ktorý poslal puk do brány v dnešnom zápase ako prvý. Útočník v zámorskej NHL oblieka dres Calgary Flames.

Elektrizujúcu atmosféru upevnila hymna, ktorú zborovo spieval celý štadión v Ostrave. Dnešný online prenos končíme a už zajtra sa na teba tešíme o 16:20 v zápase proti USA.

Zdroj: Flashscore