Otec modrých džínsov Levi Strauss krvopotne vybudoval módne impérium. Jeho produkty sú dodnes žiadané po celom svete
- Vďaka tvrdej práci a ochote riskovať sa stal významnou osobnosťou, ktorá sa zapísala do histórie odevníctva
- Levi Strauss bol známy americký podnikateľ nemeckého pôvodu, ktorý si vyslúžil prezývku „Otec modrých džínsov“
- Prečítaj si inšpiratívny príbeh o jeho ťažkej ceste za úspechom
- Vďaka tvrdej práci a ochote riskovať sa stal významnou osobnosťou, ktorá sa zapísala do histórie odevníctva
- Levi Strauss bol známy americký podnikateľ nemeckého pôvodu, ktorý si vyslúžil prezývku „Otec modrých džínsov“
- Prečítaj si inšpiratívny príbeh o jeho ťažkej ceste za úspechom
Život známeho amerického podnikateľa nemeckého pôvodu Leviho Straussa slúži v súčasnosti ako jeden z príkladov úspešného príbehu obyčajného imigranta z malého mesta. Vďaka obrovskej odvahe riskovať, tvrdej práci a troche šťastia sa Strauss stal na konci 19. storočia jedným z najvýznamnejších občanov San Francisca.
Levi Strauss dokázal v minulosti odštartovať trvalé módne impérium. Všetko to začalo výrobou jedného z najodolnejších a najobľúbenejších odevov na svete, a to obyčajných modrých džínsov, ktoré vlastnia ľudia po celom svete.
Prečítaj si inšpiratívny príbeh veľkého „Otca modrých džínsov“ Leviho Straussa, ktorého životná cesta možno nebola jednoduchá, no napriek tomu sa nevzdal a tvrdo zapracoval na tom, aby dosiahol to, po čom vždy túžil.
Cesta za lepším životom
Levi Strauss, pôvodným menom Loeb, sa narodil v nemeckom mestečku Buttenheim dňa 26. februára 1829. Ako informuje portál History of Jeans, vyrastal vo veľkej rodine spolu so svojimi dvomi sestrami a bratmi. Život jeho rodiny v Nemecku bol však veľmi ťažký a nikdy nebol taký, aký by si ho predstavoval.
Celá rodina bola často terčom útokov a náboženskej diskriminácie kvôli tomu, že boli Židia. Ako uvádza portál Failure Before Success, v tom čase existovali obmedzenia, ktoré sa týkali toho, kde sa mohli Židia pohybovať a kde mohli žiť. Dokonca boli na nich uvalené špeciálne dane, a to všetko iba kvôli ich náboženstvu.
V čase, keď mal Strauss iba 16 rokov, prišiel o svojho otca, ktorý zomrel na tuberkulózu. Rodina sa v roku 1847 rozhodla pred ťažkým životom v Nemecku utiecť. Ako informuje portál German Culture, vo veku 18 rokov tak Strauss spolu so svojou matkou a dvoma sestrami odišiel do Spojených štátov amerických.
Ocitli sa v New Yorku, kde sa stretli ešte s jeho dvoma staršími bratmi, ktorí tam boli už nejaký čas. Jonas a Louis tam totižto založili obchod so suchým tovarom s názvom J. Strauss Brothers & Co. Predávali rôzne zvitky látok, vreckovky, odevy a podobne. Práve vďaka nim sa Strauss začal neskôr angažovať v biznise, čo sa ukázalo ako vynikajúce rozhodnutie.
Zlatá horúčka
Strauss strávil v rodinnom podniku niekoľko rokov, pričom sa naučil všetky základy správneho obchodovania. Ako informuje portál Biography, v roku 1849 však vypukla zlatá horúčka, ktorá mnohých viedla k hľadaniu šťastia na západe, dokonca ani Strauss nebol žiadnou výnimkou.
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Prečo musel Levi Strauss utiecť s rodinou do Spojených štátov amerických
- Aká bola jeho prvá práca
- S akým cieľom sa presťahoval do San Francisca
- Ako vznikli prvé modré džínsy
- Aká bola výška Straussovho majetku už v roku 1877
- Ako bojoval s obrovskou konkurenciou a čomu všetkému sa venoval
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy