Otestuj svoje všeobecné znalosti, ktoré musíš vedieť aj o polnoci. Väčšina ľudí s nimi má problém
- Mať bohatý všeobecný rozhľad človeku nebude nikdy na škodu
- Otestuj sa, ako je na tom ten tvoj
- Mať bohatý všeobecný rozhľad človeku nebude nikdy na škodu
- Otestuj sa, ako je na tom ten tvoj
Hovorí sa, že čím viac človek vie, tým lepšie môže pochopiť sám seba a svoje miesto vo svete.
Všeobecné vedomosti nám napomáhajú k lepšiemu chápaniu rozmanitých kultúrnych, historických a sociálnych kontextov, čo dokonca prispieva k vývoju empatie a osobnej zrelosti.
Dnes sme si pre teba pripravili kvíz, ktorý preverí tvoj všeobecný prehľad. Otestuj sa a daj nám vedieť, ako si dopadol.
Čím sa zaoberá aeronómia?
Aeronómia je interdisciplinárna veda na pomedzí meteorológie a geofyziky, ktorá sa zaoberá štúdiom vyšších častí atmosféry nachádzajúcich sa nad troposférou, kde zohrávajú dôležitú úlohu javy ako disociácia a ionizácia.
Ktoré zo slov je abstraktné podstatné meno?
Abstraktné podstatné meno je pomenovanie javov skutočnosti, ktoré existujú nesamostatne ako nesamostatné stránky substancií, ale ktoré v myslení vyčleňujeme a chápeme ako samostatné.
NATO vzniklo v roku:
Organizácia Severoatlantickej zmluvy je medzivládna obranná organizácia, založená 4. apríla 1949 podpisom tzv. Washingtonskej zmluvy ako reakcia západných demokratických štátov na vzniknutú povojnovú situáciu v Európe a eskaláciu napätia zo strany Sovietskeho zväzu.
Vieš, kedy vznikla Byzantská ríša?
Byzantská ríša, je umelý názov pre východnú, grécko-orientálnu časť Rímskej ríše a pre nadväzujúci stredoveký štát. Táto ríša existovala medzi 3. stor./4. stor. po Kr. a rokom 1453. Sama seba chápala ako neprerušeného pokračovateľa Rímskej ríše a aj sa tak oficiálne nazývala.
Aká je štvrtá planéta slnečnej sústavy?
Slnečná sústava je planetárna sústava hviezdy Slnko, do ktorej patrí aj Zem. Skladá sa zo Slnka a všetkých telies, ktoré obiehajú okolo neho, rovnako ako aj z prostredia, v ktorom sa tento pohyb uskutočňuje. Zem je treťou planétou slnečnej sústavy.
1. svetová vojna trvala v rozmedzí rokov:
Prvá svetová vojna pred rokom 1939 známa ako Veľká vojna alebo Svetová vojna bol ozbrojený konflikt globálnych rozmerov trvajúci od 28. júla 1914 do 11. novembra 1918, ktorý sa odohrával prevažne na území Európy, ale aj v Afrike, Ázii, na oceánoch, na Blízkom východe.
Ako sa volal jeden z najväčších panovníkov antickej histórie, ktorý vytvoril ríšu, ktorú dnes poznáme ako Starobabylonskú?
Chammurapi/Chammu-rapi alebo Chammurabi/Chammu-rabi bol lugal Starobabylonskej ríše, ktorý v nej vládol 42 rokov.
Medzinárodná mierová konferencia sa po prvej svetovej vojne konala:
Parížska mierová konferencia po skončení 1. svetovej vojny sa začala symbolicky na výročie dňa vzniku nemeckého cisárstva 18. januára 1918. Zúčastnili sa na nej zástupcovia 27 víťazných štátov a 5 britských domínií.
Čo je akológia?
Európska únia vznikla:
Európska únia je integračné zoskupenie, ktoré od februára 2020 tvorí 27 členských štátov s celkovým počtom 437 miliónov obyvateľov. Prvá organizácia, Európske spoločenstvo pre uhlie a oceľ, predchodkyňa dnešnej EÚ, bola založená Parížskou zmluvou z roku 1951.
Čítajte viac z kategórie: Zaujímavosti