Polícia chce tvrdo potrestať demonštrantov. Žiada Slovákov, aby jej poskytli záznamy z mobilov

  • Polícia žiada o pomoc v súvislosti so zhromaždením zo 17. novembra
  • Polícia naďalej pracuje v tejto súvislosti na objasnení protiprávných konaní
20201711_protest_ba_22_741854
TASR/Jaroslav Novák
  • Polícia žiada o pomoc v súvislosti so zhromaždením zo 17. novembra
  • Polícia naďalej pracuje v tejto súvislosti na objasnení protiprávných konaní

Polícia žiada o pomoc pri objasňovaní udalostí zo zhromaždenia, ktoré bolo 17. novembra pred úradom vlády v Bratislave. V tlačovej správe o tom informovala bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková s tým, že polícia v tejto súvislosti naďalej pracuje na objasnení protiprávných konaní.

„V tejto súvislosti žiadame verejnosť o pomoc. V prípade, ak sa občania nachádzali 17. novembra v čase od 13:30 na Hlavnej stanici Bratislava počas príchodu protestujúcich, a následne od 15:00 do 17:00 na Námestí slobody v Bratislave počas prebiehajúceho protestu a nahrávali udalosti na mobil alebo kameru, aby poskytli video záznamy polícii za účelom ďalšieho objasňovania,“ žiada polícia.

Záznamy je možné odovzdať na USB alebo na CD osobne na ktoromkoľvek oddelení Policajného zboru či prostredníctvom stránok na úschovu videí, alebo formou súkromnej správy na facebookovej stránke.

Chuligáni s Kotlebovcami po boku Fica a Danka. Na výročie nežnej revolúcie sa chystajú protesty

Hrozí im 24 rokov

Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec podotkol, že chuligánom, ktorí protestovali 17. novembra hrozí trestné stíhanie za útok na verejného činiteľa, kde je trestná sadzba 24 rokov. „Budeme v tomto veľmi dôkladní a prísni,“ podotkol.

protest 17. november
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Pred Prezidentským palácom na Hodžovom námestí v Bratislave protestovali proti súčasným opatreniam vlády tisíce ľudí. Pripojili sa k nim aj protestujúci spred Úradu vlády SR či futbaloví Ultras. Tí pred Úradom vlády SR hádzali delobuchy, niektorí sa snažili zhodiť aj zátarasy oddeľujúce protestujúcich od sídla vlády.

Medzi rečníkmi pred Prezidentským palácom vystúpili poslanci Národnej rady SR Marian Kotleba a Milan Mazurek (obaja ĽSNS), bývalý predseda Kresťanskodemokratického hnutia Ján Čarnogurský, predseda Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozef Hrdlička či syn bývalého predsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu Pavol Slota.

Aktuálne: V Bratislave sú protesty, došlo už aj na slzotvorný plyn. Ťažkoodenci zbalili poslanca ĽSNS

Zbitý poslanec ĽSNS

Pri Kotlebovi a Mazurekovi rečnil aj bývalý predseda Kresťanskodemokratického hnutia Ján Čarnogurský, predseda Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozef Hrdlička či syn bývalého predsedu Slovenskej národnej strany Jána Slotu Pavol Slota. Kotleba vo svojom prejave davu povedal, že policajti zbili poslanca parlamentu Andreja Medveckého (ĽSNS). Ľudí vyzval, aby sa spolu s ním išli „prejsť pred parlament“.

zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Polícia zatkla kotlebovského poslanca Andreja Medveckého. Poslanec Medvecký bol v minulosti odsúdený za napadnutie cudzinca z Dominikánskej Republiky a tiež za jazdu pod vplyvom alkoholu. 

Osoba bola predvedená z dôvodu neuposlúchnutia výzvy verejného činiteľa pri výkone jeho právomoci,“ povedal o zákroku policajný hovorca Michal Szeiff pre Denník N.Pri predvádzaní kládla osoba odpor, pri ktorom boli spôsobené menšie zranenia, preto bol ošetrený v zdravotnom zariadení. Následne po podaní vysvetlenia bol prepustený na slobodu.“

Minister vnútra Roman Mikulec sa neskôr pre rovnaký denník vyjadril, že Kotlebovci klamú, keď tvrdia, že Medveckého policajti zbili. „Nedošlo k žiadnemu zbitiu. Neuposlúchol výzvu a bol predvedený. Žiadna bitka,“ vyjdadril sa.

Čítajte viac z kategórie: Zo Slovenska

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá