Polícia SR otvára dvere nováčikom, dostanú atraktívne benefity. Pridaj sa k strážcom zákona

  • Slovenská železničná polícia otvára dvere nováčikom
  • Musia mať záujem pracovať na zabezpečení ochrany vo vlakoch, na staniciach alebo priecestiach
Polícia zasahuje na železničnej stanici a policajti so psom vo vlaku.
Ilustračné foto TASR/Vladimír Miček, TASR/KR PZ v Trnave
  • Slovenská železničná polícia otvára dvere nováčikom
  • Musia mať záujem pracovať na zabezpečení ochrany vo vlakoch, na staniciach alebo priecestiach

Ak si vždy túžil stať sa policajtom, si občanom Slovenskej republiky, máš viac ako 18 rokov a venuješ sa športu, máme pre teba skvelé správy. Oficiálna webová stránka Ministerstva vnútra Slovenskej republiky ponúka voľné pracovné miesta v rôznych oblastiach, ktoré by ťa mohli osloviť.

Hlavným lákadlom pre všetky tieto pozície je, že stačí mať úspešne ukončenú strednú školu s maturitou. Ak si človek s citom pre zákonnosť, patríš medzi čestných, zodpovedných a odvážnych ľudí a nebojíš sa nových výziev, môžeš zvážiť prácu v polícii.

Dôležitá úloha na železniciach

Železniční policajti pracujú v okolí železničných tratí, podobne ako poriadkoví policajti v ich pridelených oblastiach alebo dopravní policajti na cestách. Hlavnou úlohou železničnej polície je ochrana železničnej dopravy, či už vo vlakoch, na staniciach alebo pri železničných priecestiach.

Policajti v oblasti železničnej dopravy zabezpečujú verejný poriadok všade, kde súvisí so železničnou dopravou. Starajú sa o bezpečnosť cestujúcich a v oblastiach okolo železničných tratí riešia trestné činy a priestupky.

Kedykoľvek sa železnicou prepravujú jadrové alebo špeciálne materiály, policajti na železniciach majú veľmi dôležitú úlohu. Starajú sa o to, aby bola ich doprava bezpečná. Tiež zabezpečujú verejný poriadok počas vlakovej prepravy futbalových fanúšikov a iných návštevníkov športových a kultúrnych podujatí.

Policajti na železniciach aktívne vyhľadávajú nezvestné alebo hľadané osoby, ktoré cestujú železničnou dopravou. Taktiež sa venujú hľadaniu vecí, hlavne ak ide o stratené alebo ukradnuté zásielky, ktoré sa prepravujú po železnici.

Služobné voľno a preventívna rehabilitácia

Polícia ponúka pravidelný a stabilný príjem, ktorý zahŕňa aj obdobie pracovnej neschopnosti a rodičovskej dovolenky, s hrubým mesačným príjmom začínajúcim na 1 101,50 €.

Základná pracovná doba je 38 až 40 hodín týždenne a zamestnanci majú nárok na 6 týždňov dovolenky. Polícia tiež poskytuje platené služobné voľno, ako napríklad pri návšteve lekára, pri darovaní krvi alebo pri starostlivosti o choré dieťa mladšie ako 11 rokov.

Ponúkajú aj príspevky na stravovanie, na rekreáciu až do výšky 275 €, preventívnu rehabilitáciu, kúpeľnú liečbu, prístup k sieti rezortných zdravotníckych a rekreačných zariadení.

Zamestnanci majú nárok aj na každoročnú bezplatnú preventívnu zdravotnú prehliadku, vzdelávanie a možnosti kariérneho rastu, osobitné sociálne zabezpečenie a bezplatnú prepravu v II. vozňovej triede v rámci Slovenskej republiky.

Požiadavky na uchádzačov

Kandidáti na pozície v železničnej polícii musia byť starší ako 18 rokov a mať minimálne stredoškolské vzdelanie s maturitou. Dôležité je ovládanie štátneho jazyka, bezúhonnosť a spoľahlivosť. Zároveň musia byť zdravotne, fyzicky a psychicky spôsobilí a spôsobilí na právne úkony.

Do dňa prijatia do služobného pomeru by nemali byť členmi politickej strany alebo hnutia. V niektorých prípadoch je tiež potrebná špeciálna odborná spôsobilosť. Podrobnejšie informácie nájdeš na stránke v sekcii „Podmienky“.

Staň sa ochrancom slovenských hraníc

Ako sme ťa pred pár dňami informovali, posily nehľadá iba železničná polícia, ale aj hraničná a cudzinecká polícia. Tá zohráva zásadnú úlohu v boji proti nelegálnej migrácii a prevádzačstvu. Svoje ciele plní v úzkej spolupráci s Európskou agentúrou pre pohraničnú a pobrežnú stráž, známu ako Frontex.

Táto spolupráca umožňuje policajtom zúčastňovať sa na medzinárodných aktivitách, spoločných operáciách, rýchlych pohraničných zásahoch a rôznych školeniach.

Tieto aktivity sú pritom nielen zárukou ich profesijného rastu, ale zároveň napomáhajú rozvoju jazykových zručností a posilňujú medzinárodnú spoluprácu profesionálnych tímov.

Okrem ochrany hraníc sa naša hraničná a cudzinecká polícia venuje aj otázkam pobytov, návratov a vyhostení cudzincov. Zaoberá sa tiež problematikou víz a čiastočne aj azylu. Jej práca zahŕňa aj analýzu cestovných dokladov, čo je nevyhnutné pre zabezpečenie bezpečnosti hraníc. Viac sa o tejto pracovnej ponuke dočítaš v našom článku.

Čítajte viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality

Zdroje: Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo vnútra SR, Archív SIU 

Najnovšie videá

Trendové videá