Ponuka práce, aká sa často nevidí: Do Bratislavy sa hľadá človek, ktorý za 1 600 eur pomôže ochrániť naše lesy
- Tím ochranárov z organizácie WWF Slovensko otvoril pozíciu, aká sa na našom pracovnom trhu objavuje len zriedka
- Hľadá sa človek, ktorí chce prispieť k ochrane našej prírody a pracovať na medzinárodných projektoch
- V ponuke je aj slušný nástupný plat, ktorý môže v závislosti od tvojich schopností aj ďalej rásť
- Tím ochranárov z organizácie WWF Slovensko otvoril pozíciu, aká sa na našom pracovnom trhu objavuje len zriedka
- Hľadá sa človek, ktorí chce prispieť k ochrane našej prírody a pracovať na medzinárodných projektoch
- V ponuke je aj slušný nástupný plat, ktorý môže v závislosti od tvojich schopností aj ďalej rásť
WWF Slovensko (Svetový fond na ochranu prírody) je občianske združenie zamerané na ochranu prírody, najmä lesov a pralesov či voľne žijúcich zvierat. Tím združenia denne rieši praktické projekty ochrany prírody a pripomienkuje environmentálnu legislatívu aj na Slovensku.
Teraz do svojich radov hľadá nového kolegu či kolegyňu na pozíciu „ekológ“. V hľadáčiku je expert na ochranu prírody, ktorý bude prispievať k naplneniu cieľov organizácie, v oblasti ochrany a udržateľného využívania lesov.
Na tejto pozícii budeš mať možnosť pracovať čiastočne aj z domu a mesačne si na účet pripíšeš od 1 600 eur brutto. Ide o prácu na trvalý pracovný pomer s miestom výkonu práce v Bratislave.
Na starosti budeš mať okrem iného aj realizáciu projektov na medzinárodnej úrovni. Budeš tým človekom, ktorý bude napríklad zavádzať celkom nové opatrenia na ochranu vzácnych území Slovenska a nevyhneš sa ani kontrole prác v teréne.
WWF od záujemcu očakáva vysokoškolské vzdelanie druhého alebo tretieho stupňa v oblasti ekológie, ochrany prírody, lesníctva alebo environmentálnych vied. Zíde sa ti aj minimálne 3-ročná prax v relevantnej oblasti a všeobecný prehľad.
https://www.facebook.com/mysmeles.sk/photos/4321859464588201
Ide o pozíciu, ktorá si vyžaduje schopnosť spolupracovať s partnermi z rôzneho prostredia, proaktívny prístup, ochotu učiť sa a rozvíjať svoje schopnosti tímového hráča. Predsa len, môžeš sa stať súčasťou tímu, v ktorom budeš pracovať s ľuďmi z celého sveta.
Ochranárska organizácia deklaruje, že záujemcovi ponúka príležitosť priniesť zmenu a prispieť k zlepšeniu ochrany prírody na Slovensku. Zároveň získaš možnosť byť súčasťou najväčšej neziskovej organizácie zameranej na ochranu prírody vo svete.
Na tejto pozícii sa dá profesionálne rásť a pripraviť sa treba aj naozaj rôznorodé úlohy, vďaka čomu tu nehrozí pracovná monotónnosť. Dobrou správou je, že v štýle tvojej práce ti bude poskytnutá absolútna nezávislosť. Stačí, ak sa tímu WWF ozveš do 22. októbra 2021 a následné budeš zaradený do výberového konania.
Predtým, ako sem pošleš životopis, je dobré vedieť, že táto organizácia pracuje v rámci regionálnej štruktúry WWF Strednej a Východnej Európy so sídlom vo Viedni a je súčasťou celosvetovej siete WWF.
V stredoeurópskom regióne je toto združenie aktívne už viac ako dvadsať rokov a od roku 2014 má zriadené pôsobisko na Slovensku, konkrétne v Bratislave a v Banskej Bystrici.
https://www.facebook.com/mysmeles.sk/photos/4321859814588166
O tom, že agenda týkajúca sa ochrany lesov potrebuje viac pozornosti, svedčí aj najnovšia správa europoslanca Michala Wiezika. Skúsený ekológ upozorňuje, že situácia je v tomto smere veľmi zlá.
Až 85 % chránených lesných biotopov je v zlom alebo nepriaznivom stave, pričom za zhoršujúcim sa stavom lesov je nárast ťažby a spotreby tuhej biomasy na energetické účely v EÚ.
„V oblasti adaptácie na zmenu klímy EÚ ešte neprijala právne predpisy, ktoré by stanovovali ciele alebo od členských štátov vyžadovali konkrétne opatrenia. Chránené lesy predstavujú len 23 % lesov v EÚ. Na zostávajúcich 77 % neexistujú všeobecné ukazovatele na posúdenie ich zdravia.“
Podľa Wiezika súrne potrebujeme komplexný a na dôkazoch podložený prehľad o stave nechránených lesov EÚ.
„Žiaľ, skúsenosť s politikou týkajúcou sa európskych lesov považujem za jednu z najhorších v rámci môjho pôsobenia v Europarlamente. Množstvo dôkazov o zlom stave lesov je v príkrom rozpore s tvrdeniami niektorých vplyvných poslancov a dokonca členských krajín.“
Tí podľa ochranára tvrdia, že lesy sú v tej najlepšej starostlivosti už stovky rokov, všetko je udržateľné a jediným problémom je len ochrana prírody.
Tá má vytvárať prekážky pre lesníctvo, biznis s drevom a bioenergetikou. „Kĺžu po povrchu, kryjú biznis a hazardujú s lesmi a budúcnosťou nás všetkých. Boj o lesy Európy je ešte len na začiatku. Ide o Život,“ dodal.
Čítajte viac z kategórie: Zo Slovenska
Zdroje: WWF Slovensko, Facebook/ Michal Wiezik