Postupové oslavy Slovákov umlčala Ukrajina. Druhý polčas sme nezvládli a prehrali 1:2

• Slováci nezvládli druhý polčas druhého zápasu
  • Hancko musel nútene striedať
slovensko futbal ukrajina me 2024 nemecko
TASR/Martin Baumann

Slovenská futbalová reprezentácia v druhom zápase na tohtoročných Majstrovstvách Európy v Nemecku podľahla výberu Ukrajiny 1:2. V prvom polčase za našich skóroval Ivan Schranz, ktorý je na turnaji naším jediným strelcom, za hostí skórovali Šaparenko a Jaremčuk.

V prípade víťazstva si dnes Slováci mohli zaistiť postup do osemfinále, no nevýrazným výkonom v druhom polčase budú musieť prípadné oslavy posunúť. V priebehu druhého polčasu tiež prišli o obrancu Dávida Hancka, ktorý musel nútene striedať. Už v stredu nastúpia vo Frankfurte na kľúčový zápas skupiny proti Rumunsku, ktoré v zajtrajšom večernom zápase vyzve Belgičanov.

Slováci si vedenie neudržali, Sauer sa stal najmladším hráčom Slovenska v histórii šampionátov

Tréner Francesco Calzona nezmenil základnú zostavu, dôveroval rovnakým jedenástim hráčom ako v predchádzajúcom zápase. V bráne bol Dúbravka, pred ním štvorica obrancov Pekarík, Vavro, kapitán Škriniar a Hancko. V strede poľa hrali Kucka, Lobotka a Duda.

Na hrote útoku nastúpil Róbert Boženík, po jeho stranách hrali Schranz a Lukáš Haraslín. Ukrajina zmenila brankára, namiesto Lunina nastúpil Trubin, a v základnej zostave sa objavili aj obranca Tymčyk, stredopoliar Bražko a krídelník Jarmolenko.

Prvýkrát sa na štadióne v Düsseldorfe tešili slovenskí fanúšikovia, a to v 17. minúte, kedy Haraslín centrum do malého vápna našiel Ivana Schranza, ktorý hlavou strelil svoj druhý gól na Eure. Schranz sa týmto zásahom vyrovnal počtu gólov v celej uplynulej ligovej sezóne v drese pražskej Slavie. Stal sa prvým slovenským hráčom s viac ako jedným gólom na európskych šampionátoch a spolu s Musialom je najlepším strelcom turnaja. Ukrajina ešte nikdy na Eure neudržala čisté konto.

Po prvom polčase tak boli spokojnejší Slováci, no nie nadlho. Mykola Šaparenko ostal voľný v pokutovom území a po prihrávke od Zinčenka z prvej na začiatku prvého polčasu vyrovnal na 1:1. Hancko si onedlho nato poranil stehenný sval a musel ho nahradiť Obert.

V 80. minúte Šaparenko poslal dlhý pas za stopérov, na čo najlepšie zareagoval Roman Jaremčuk. Jeho strelu už nestihol odkopnúť ani kapitán Milan Škriniar. Ukrajina prvýkrát po deviatich zápasoch dokázala na Eure vyhrať zápas, v ktorom prehrávala a teší sa z prvých bodov v skupine E.