Pravá ruka Kollára končí v politike. Prezradil, čo plánuje ďalej

  • Milan Krajniak končí v politike
  • Dôležitým témam sa ale chce naďalej venovať
Sme rodina, Kollár a jeho pravá ruka
TASR/Jaroslav Novák
  • Milan Krajniak končí v politike
  • Dôležitým témam sa ale chce naďalej venovať

Exminister práce a bývalý poslanec za Sme rodina Milan Krajniak v hnutí končí. Oznámil to v príspevku na sociálnej sieti s tým, že o tom informoval už aj šéfa hnutia Borisa Kollára.

„Veľmi si vážim, že vďaka Borisovi Kollárovi a hnutiu Sme rodina som mohol osem rokov pôsobiť v slovenskej politike. Som presvedčený, že sa nám podarilo urobiť veľa dobrých vecí, ktoré ľuďom a rodinám na Slovenku pomohli a budú pomáhať aj v budúcnosti,“ napísal.

Podotkol, že nevstupuje do žiadnej inej strany a ani nijakú nezakladá. Zaujímajú ho však naďalej témy ako obrana a suverenita Slovenska, budovanie slovenskej identity či presadzovanie konzervatívnych a kresťanských hodnôt. Preto sa im bude venovať v článkoch v konzervatívnych médiách či prostredníctvom sociálnych sietí. Taktiež o nich plánuje naďalej diskutovať.

Krajniak o svojich úspechoch

Ako príklad „dobrých vecí“, ktoré sa za jeho pôsobenia na čele ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny podarilo presadiť, uviedol odškodnenie žien ročníkov 1957 až 1964. Tie boli predtým pri odchode na dôchodok diskriminované, podotkol.

Zároveň spomenul zavedenie možnosti odísť do dôchodku po 40 odpracovaných rokoch. Okrem toho pripomenul aj budovanie „stoviek nových detských ihrísk po celom Slovensku“. Ďalej vyzdvihuje aj viaceré kroky na pomoc zadlženým ľuďom, konkrétne „generálny pardon v Sociálnej poisťovni či zníženie exekučných zrážok z platu alebo dôchodku na polovicu“.

„Mojou srdcovou záležitosťou bolo presadenie rodičovského dôchodku. Bez neustálej podpory Borisa Kollára, ako aj ďalších kolegov zo Sme rodina by sa nikdy nepodarilo rodičovský dôchodok presadiť. Som za to Borisovi a Sme rodina vďačný,“ uviedol Krajniak.

Podotkol, že víziu suverénneho Slovenska sa vtedajšej vláde podľa jeho názoru darilo presadzovať aj v európskej politike. Šlo o víziu krajiny s právom na zachovanie právo veta v EÚ, hovorí.

„Darilo sa nám aj brániť Slovensko pred progresívnou ideologickou kolonizáciou zo strany EÚ, ale aj viacerých slovenských politických strán a progresívno-liberálnych elít,“ dodal.

Sme rodina v prieskume

V poslednom povolebnom prieskume agentúry NMS Market Research Slovakia pre denník Sme získalo hnutie Sme rodina len 3,3 percenta. Znamená to, že ak by sa voľby konali v januári, skončilo by pod hranicou zvoliteľnosti.

Voľby vy vyhral Smer s výsledkom 22,3 %, nasledovali by Progresívne Slovensko (PS) s 21,1 percenta a Hlas so 14,7 percenta.

Do parlamentu by sa zároveň dostali SaS (6,9 %), KDH (6,8 %) a Republika (6,5 %). Koalícia Slovensko (bývalé OĽANO), Za ľudí a Kresťanská únia by získala 6 percent hlasov, pričom na vstup do parlamentu potrebuje 7 percent.

Hranicu zvoliteľnosti by neprekročili ani SNS (4,5 %), Szövetség-Aliancia (3,4 %), Demokrati (3,1 %) a ĽSNS (0,5 %). Zvyšok by si rozdelili ďalšie strany.

Prieskum sa realizoval na reprezentatívnej vzorke 1030 respondentov v období od 10. do 14. januára, podotkla agentúra TASR.

Zdroje: Facebook/Milan Krajniak, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá