Prepracovaní a slabo platení. Slovenskí mileniáli túžia po vzdelaní a zmene, nebaví ich stereotyp
- Mileniáli sa snažia zmeniť svet
- Týka sa to aj pracovného prostredia, kde sa chcú cítiť sebavedomo a komfortne
- Túžia po adekvátnom ohodnotení ich práce
- Mileniáli sa snažia zmeniť svet
- Týka sa to aj pracovného prostredia, kde sa chcú cítiť sebavedomo a komfortne
- Túžia po adekvátnom ohodnotení ich práce
Prieskum Gen Z a Millennial Survey od spoločnosti Deloitte z roku 2022 ukázal, že generácia Z a takzvaní „mileniáli“ sa pohybujú vo veľmi neistej dobe. Pandémia, ktorá od roku 2020 postupne eskalovala, negatívne zasiahla všetky sektory, pričom ekonomické podmienky a kvalita života sa v mnohých častiach sveta zhoršili.
Generácia Z a mileniáli však boli naplno odhodlaní vytvoriť lepší svet po pandémii.
Mladí hovoria zastaralým pracovným návykom nie
Hneď ako ustúpila pandémia do úzadia, začala spoločnosť čeliť alarmujúcim geopolitickým konfliktom, extrémnym klimatickým udalostiam, nerovnosti a prudkému nárastu inflácie. Zdá sa, že narušenie sa postupne začalo vnímať nie ako „dočasný stav“, ale stalo sa skôr súčasťou „normálu“.
Prieskum zistil, že generácia Z a mileniáli sú hlboko znepokojení stavom sveta a bojujú o to, aby zosúladili svoju túžbu po zmene s požiadavkami a obmedzeniami každodenného života. Bojujú s finančnou úzkosťou a snažia sa investovať do environmentálne udržateľných možností.
Cítia sa vyhorení, no mnohí pre finančne nepriaznivú situáciu hľadajú aj druhé zamestnanie, pričom volajú po cieľavedomejšej a flexibilnejšej práci, píše Profesia.
Naliehajú na svojich zamestnávateľov, aby bojovali proti zmene klímy, inšpirujú organizácie, aby podnikli kroky na riešenie duševného zdravia na pracovisku, ale nie vždy im vyhovuje hovoriť o týchto problémoch alebo využívať dostupné zdroje.
Bezprecedentné okolnosti posledných niekoľkých rokov podnietili mnohých ľudí na celom svete prehodnotiť svoje priority. Táto doba dobrovoľného obratu predstavuje významné príležitosti pre mileniálov a generáciu Z.
Mladí ľudia aktívne volajú po trvalých zmeny na pracovisku, medzi ktoré patria predovšetkým vyššie odmeny, väčšia flexibilita, zlepšenie rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom, zvýšenie príležitostí na vzdelávanie a rozvoj, zvýšenie pozornosti ohľadom témy duševného zdravia, podpora celkového zdravia a väčšia snaha o udržiavanie pozitívnej atmosféry na pracovisku.
Čo na to slovenskí mileniáli
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.