Prepracovaní a slabo platení. Slovenskí mileniáli túžia po vzdelaní a zmene, nebaví ich stereotyp
- Mileniáli sa snažia zmeniť svet
- Týka sa to aj pracovného prostredia, kde sa chcú cítiť sebavedomo a komfortne
- Túžia po adekvátnom ohodnotení ich práce
- Mileniáli sa snažia zmeniť svet
- Týka sa to aj pracovného prostredia, kde sa chcú cítiť sebavedomo a komfortne
- Túžia po adekvátnom ohodnotení ich práce
Na našom Instagrame sme sa mileniálov opýtali, ako svoj pracovný život vnímajú a či by radi niečo zmenili. Na otázku, či majú dostatok finančných prostriedkov na to, aby si mohli kúpiť všetko, čo potrebujú, odpovedalo až 68 % opýtaných záporne, čo je znakom toho, že mladí Slováci nie sú na svojich pozíciách dostatočne platení.
58 % respondentov však v ďalšej odpovedi uviedlo, že túžia po kariérnom raste, chcú sa rozvíjať a vo svojej práci rátajú s povýšením. 42 % opýtaných je na svojej pozícii momentálne spokojných.
Najdôležitejšími pre vytvorenie si celkového obrazu boli však odpovede mileniálov na otázku, či si v budúcnosti plánujú doplniť vzdelanie. Ukázalo sa, že množstvo mladých ľudí má v pláne vzdelávať sa, pretože túžia po zmene, chcú sa zlepšovať v rôznych oblastiach, ktoré im môžu zabezpečiť lepšie pracovné príležitosti.
O kedysi populárnych „istotách“ nesníva ani jeden z našich respondentov.
„Pôjdem na ekonomickú a chcem sa venovať sebarozvoju. Nech nežijem ako 99 % ľudí od výplaty do výplaty a s vysokou školou, ktorá im je nanič,“ vysvetlil nám jeden z fanúšikov. „Chcem si doplniť vzdelanie, lebo budem mať viac možností na prácu,“ zveril sa iný. Ďalší z fanúšikov odpovedal, že „je úplnou samozrejmosťou chcieť byť zajtra lepší, než som bol včera“.
Väčšina uvádza, že ich láka zmena a nechcú iba roky stagnovať na jednom mieste, ako zvykli ich rodičia a staršie generácie. Takisto pre nich štúdium predstavuje možnosť nadobudnúť skúsenosti, ktoré im zaručia lepšie finančné ohodnotenie, aby tak nemuseli žiť „od výplaty k výplate“.