Robia to len 2 % ľudí. Zákernej a častej chorobe vieme predísť iba pár krokmi
- Znížiť vznik demencie sa dá aj pravidelnými kontrolami sluchu
- Len dve percentá dospelých robia maximum preto, aby tomuto ochoreniu predchádzali
- Znížiť vznik demencie sa dá aj pravidelnými kontrolami sluchu
- Len dve percentá dospelých robia maximum preto, aby tomuto ochoreniu predchádzali
O demencii hovoríme najmä v súvislosti s chorobou starších ľudí, pričom dnes sú známe aj mladšie prípady, nielen päťdesiatnikov či štyridsiatnikov. Ochorením môžu začať trpieť aj tridsiatnici, odborníci hovoria, že to môže byť spojené so stresom, píše portál Union.
Každým rokom sa vo svete objaví viac ako 10 miliónov nových prípadov demencie, čo predstavuje jeden nový prípad na približne každú 3,2 sekundu, uviedol oficiálny portál medzinárodnej federácie, asociácie Alzheimerovej choroby a demencie, Alzheimer’s Disease International (ADI).
Mnohí z nás možno nevedia, že človek môže podniknúť až dvanásť krokov k tomu, aby znížil riziko, že v určitom veku začne mať príznaky či samotné plné ochorenie demencie. Podľa charitatívnej organizácie Alzheimer’s research UK len dve percentá dospelých robia maximum preto, aby sa pred týmto ochorením „ochránili“.
Znížiť vznik demencie sa dá aj pravidelnými kontrolami sluchu, spať sedem hodín, počas dňa dopriať telu viac cviku. Aj tieto faktory patria medzi ostatných dvanásť činiteľov životného štýlu, ako znížiť pravdepodobnosť vzniku demencie až o 40 percent.
Portál The National News na základe správy charitatívnej organizácie informuje, že akademici vyvinuli nový nástroj dvanástich faktorov, ktorý by mal ľuďom pomôcť v dobrom životnom štýle, čím by zmenšil riziko vzniku demencie.
12 faktorov, ktoré pôsobia ako prevencia demencie nájdeš na druhej strane >>>
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.