Rudo Tuček v 90. rokoch robil diskotéky, dnes mu patrí najväčší klub na Slovensku. Kultúru tu mení už 13 rokov
- Rudo robil diskotéky s vlastnou technikou pre viac ako 1000 ľudí už v 90-tych rokoch. Dnes vlastní najväčší klub na Slovensku, na jeho oldies párty sa chodia zabávať rodičia so svojimi deťmi
- Klub prednedávnom prešiel modernizáciou, ktorá posúva hranice zábavy na Slovensku. Zvuk ako na Tomorrowlande, svetová svetelná show a aj pohyblivý strop
- Slováci do Banskej Bystrice prinášajú svetové mená. Vychovávame novú generáciu, čo sa týka elektronickej hudby aj nočného života, uvádza Rudolf Tuček
- Rudo robil diskotéky s vlastnou technikou pre viac ako 1000 ľudí už v 90-tych rokoch. Dnes vlastní najväčší klub na Slovensku, na jeho oldies párty sa chodia zabávať rodičia so svojimi deťmi
- Klub prednedávnom prešiel modernizáciou, ktorá posúva hranice zábavy na Slovensku. Zvuk ako na Tomorrowlande, svetová svetelná show a aj pohyblivý strop
- Slováci do Banskej Bystrice prinášajú svetové mená. Vychovávame novú generáciu, čo sa týka elektronickej hudby aj nočného života, uvádza Rudolf Tuček
Banskobystrický hudobný klub Ministry of Fun patrí už medzi kultové značky zábavy Stredoslovákov, rovnako ako aj zvyšku Slovenska. Najmä po otvorení veľkého moderného klubu v Europa SC v roku 2009 sa značka stala známou v celej strednej Európe.
Za celým týmto projektom stojí Rudolf Tuček, ktorý sa už v mladom veku venoval DJ-ingu. Začínal na dedinských diskotékach, po 25 rokoch si splnil sen a dnes vlastní najväčší klub na Slovensku.
„Od mladého veku som sa uberal smerom k hudbe. Mal som vlastnú techniku a hral som po všetkých dedinách a mestách, kde bol na to priestor. Popri hraní som však chcel niečo vybudovať. V roku 2002 som otvoril nový klub vo Zvolene a neskôr sa naskytla možnosť otvoriť klub aj v Banskej Bystrici v novom obchodnom centre, ktoré sa v tom čase stavalo, a tak som neváhal a vznikol najväčší a najmodernejší klub na Slovensku.“ ozrejmuje majiteľ Rudolf Tuček.
Klub na streche obchodného centra zmenil kultúru na Slovensku. „Od začiatku boli priestory smerované na to, že pôjde o nočný klub. Aj preto sme spravili mnohé opatrenia už na začiatku pri výstavbe. Lokalita je priateľná pre ľudí z celého Slovenska, keďže sa nachádza v Banskej Bystrici. Nie je tu problém s parkovaním, okrem toho ľudia môžu využiť služby obchodného centra,“ uvádza Rudolf Tuček
Vybudovať si meno nočného klubu pre majiteľov nebolo jednoduché. „Pred 25 rokmi stačilo postaviť pódium a pár svetiel, dnes sú zákazníci náročnejší. Potrpia si na kvalitu zvuku či vybavenie interiéru. Tento rok sme dokonca posilňovali klimatizáciu, aby sa ľudia cítili komfortnejšie aj počas letných mesiacov,“ objasňuje manažér klubu Tomáš s tým, že sa stále usilujú podnik modernizovať, aby zachytával najnovšie trendy.
Párty aj životný štýl
Ministry of Fun je dvojpodlažný klub so sektorom VIP a Gold Sky Boxom pre náročnejších zákazníkov.
Klubu sa však podarilo niečo, čo máloktorému inému. Naštartoval mladú generáciu a Slovákom rok čo rok dokazuje, že má stále čo ponúknuť. Podnik ukazuje, že nie je len párty klubom, ale aj životným štýlom.
„Každý jeden klub na Slovensku má svoju úlohu – vychovávať nových ľudí, čo sa týka elektronickej hudby aj nočného života. Všetci sa snažíme vytvoriť komunity, neporovnávame sa medzi sebou a ani sa neberieme ako konkurencia.“ konštatuje pre Startitup Tomáš.
Tento rok v lete Ministry of Fun oslavuje 13 rokov od svojho otvorenia a počas svojho aktívneho fungovania sa v ňom predstavilo mnoho známych DJ-ov, ako napríklad Don Diablo, Hardwell, Above & Beyond, Nora En Pure, Will Sparks či Paul Van Dyk.
Pohyblivý strop a zvuk ako na Tomorrowlande
V čase pandémie, keď mnohé podniky zatvárali, Ministry of Fun prešiel najväčšou a najkomplexnejšou modernizáciou interiéru a technického vybavenia od jeho otvorenia v roku 2009.
„Ako jediný klub v Európe disponuje zvukovým systémom L-Acoustics K1 a K2, ktorý sa zvyčajne používa na veľkých svetových festivaloch. V priestoroch klubu sa nachádza taktiež 164 svetelných hláv od svetových značiek, cez 150 m2 LED obrazoviek a 300 m LED stripov,“ opisuje Rudolf Tuček.
„Najväčšou dominantou je pohyblivý strop, ktorý sa pohybuje nad hlavami návštevníkov vďaka počítačom ovládaných motorov,“ dodáva Rudo.
Klub, ktorý konkuruje tým v Las Vegas či na Ibize
Rudolf Tuček okrem toho, že vlastní najväčší klub na Slovensku, je majiteľom aj úspešnej firmy Ministry Rental Service, ktorá poskytuje profesionálne ozvučenie a osvetlenie na veľké hudobné akcie po celom svete a postarala sa aj o kompletnú technickú modernizáciu Ministry of Fun.
Technicky sa podieľala napríklad na festivaloch Transmission, Magnetic, na známom maďarskom festivale Sziget, chorvátskom Ultra Europe alebo na turnajoch OKTAGON.
Ministry sa v roku 2018 spojil aj so spoločnosťou Medusa Group a do Prahy spoločnými silami priniesli najmodernejší klub v Čechách EPIC, ktorý sa vybavením a kvalitou vyrovná aj tým v najväčších svetových metropolách.
Domáce DJ-ské esá aj svetové mená
Ministry of Fun prináša na Slovensko svetové trendy v elektronickej hudbe. Modernizácia sa ukázala aj na číslach návštevnosti, ale aj na celkovej úrovni, ktorá sa zvýšila. Letná sezóna už podľa sociálnych sietí bude naozaj bohatá.
„12.8, nás čaká oslava 13. narodenín, ktorá je už teraz vypredaná. Pripravená je audiovizuálna show v podaní rezidentných DJ-ov – Dave, Emty, Mustee, Anndy a Izzy,“ uvádza Tomáš
Najnavštevovanejšia klubová noc v banskobystrickom klube je Ministry of House a Video oldies majiteľa Ruda Tučeka, ktorá má od vzniku klubu aj najdlhšiu tradíciu. Navštevujú ju dokonca rodičia so svojimi deťmi.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Ministry však nenechalo nič na náhodu a pozýva aj hudobných hostí zo sveta, základ však vždy tvoria domáce DJ-ské esá. V najbližších týždňoch podnik navštívia velikáni ako Tujamo, Nicky Romero, Deborah De Luca, Morten, Oliver Heldens či Brennan Heart.
Zahraničný interpret si však za set vypýta tisíce aj desaťtisíce eur. „Nie však všetci zahraniční interpreti u Slovákov zabodujú. Dôvodom býva aj cena vstupeniek, ktorá sa odvíja od honoráru interpreta. 20 eur a viac zaplatia len za tých najznámejších. Aj preto sa naše rezidentné akcie snažíme držať na sume 6 až 8 eur,“ dopĺňa.