V Rusku sa môže stať všetko, z laboratória im utiekol robot
- Roboti sa stávajú samostatnými a všetkých nás ovládnu...

- Roboti sa stávajú samostatnými a všetkých nás ovládnu...
Jedného pekného dňa, v stredu na poludnie ruskí inžinieri testovali nový model robota s názvom Promobot V3. Ten vznikol pod záštitou spoločnosti Promobot v malom mestečku na východe Ruska. Internet obletela správa, že po tom ako tvorcovia robota dokončili jeho test v laboratóriu, odišli na obed. Avšak zabudli za sebou zavrieť dvere. Robot V2 využil situáciu, prešiel 50 m, až pred budovu laboratória. Tam sa mu však vybili baterky, robot sa zastavil a po dobu 40 minút blokoval dopravu.
Promobot V3 bol nasledovaný políciou, deťmi a okoloidúcimi zvedavcami túžiacimi urobiť si fotku s prvkom z budúcnosti. Po niekoľkých minútach si však jeho tvorcovia uvedomili krádež, našli ho pred budovou spoločnosti a uvoľnili premávku.
Promobot je pritom dielom firmy, ktorej snahou je vývoj stroja, ktorý by bol schopný samostatnej komunikácie. Takýto druh humanoida je schopný základnej komunikácie s človekom a odpovedania na otázky. Primárne využitie je na propagačné účely, jeho meno teda nie je náhodné.
Avšak tento príbeh, vystrihnutý ako z hlavnej dejovej línie priemerného scifi filmu, je až príliš dobrý, aby bol skutočný. Kritici, hejteri a uvažujúci ľudia túto správu, ktorá obletela svet spochybňujú. Tvrdia, že celý incident bola len dobre naplánovaná guerilla kampaň spoločnosti a zjavne aj vydarený pokus o virál.
Incident má v sebe predsalen zopár logických nezrovnalostí. Ako napríklad fakt, že na každej fotografii od spoločnosti má robot rozsvietenú obrazovku aj napriek tomu, že sa mu mala vybiť úplne celá batéria.
Ďalšou záhadou je správanie ruskej polície. Je pravda, že zrejme nemajú výcvik na zburu robotov. Avšak uzavrieť jeden pruh cesty, namiesto toho aby robota preniesli o pár metrov sa nejaví, ako najefektívnejšie riešenie bizarného problému.
Skepticky sa dá pozrieť aj na schopnosť robota „uniknúť.“ Keďže robot je schopný sa pohybovať maximálne 1 km/h. A to len po hladkom povrchu. Možno sa však mýlim, Rusko je ďaleko pred nami a bezbariérový prístup do budov je samozrejmosťou.

Zdroj: thenextweb.com, zdroj fotografií:promo-bot.ru
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy