Skupina Penta zarobila za minulý rok 570 miliónov eur. Ide tak o štvornásobný nárast
- Penta zakončila rok 2021 s čistým ziskom 570 miliónov eur
- Medziročne ide o štvornásobný nárast
- V budúcnosti plánuje investovať 3 mld. do modernizácie

- Penta zakončila rok 2021 s čistým ziskom 570 miliónov eur
- Medziročne ide o štvornásobný nárast
- V budúcnosti plánuje investovať 3 mld. do modernizácie
Skupina Penta uzavrela rok 2021 s čistým ziskom 570 mil. eur, čo je medziročne viac ako štvornásobok. Do rozvoja svojich spoločností a projektov investovala celkovo 525 mil. eur a v najbližších piatich rokoch plánuje preinvestovať približne 3 mld. eur do modernizácie, rozvoja či akvizícií v rámci existujúcich investičných platforiem a projektov.
Výdaje a zisky
Kumulatívne tržby portfóliových spoločností vlani dosiahli 7,3 mld. eur, oproti roku predtým vzrástli o 5,8 percenta, resp. o 400 mil. eur. Celkové aktíva spoločností skupiny dosiahli 12 mld. eur a vzrástli o 900 mil. eur.
Na konci minulého roka skupina zamestnávala viac ako 41-tisíc ľudí a na daniach a odvodoch zaplatila celkom 496 mil. eur. Informovala o tom vo štvrtok PR špecialistka Penta Investments, s. r. o., Lenka Vargová.
„Už v roku 2020, po vypuknutí pandémie, sme prijali celý rad opatrení a boli sme konzervatívni v očakávaniach. To vytvorilo priaznivé predpoklady pre výkonnosť našej skupiny aj v ďalšom pandemickom roku 2021,“ povedal managing partner Penty Iain Child.
Významne im podľa neho tiež pomohlo dobre diverzifikované portfólio a väčšina firiem skupiny nebola negatívne zasiahnutá reštrikciami, ktoré vyplývali z protiepidemických opatrení.
„Zároveň naše manažérske tímy dokázali využiť príležitosti aj na rýchlejšiu digitalizáciu služieb a procesov. Týka sa to najmä Dr. Maxa, Fortuny, retailových firiem, ale aj médií,“ dodal.
Čítajte viac z kategórie: Financie a kryptomeny
Zdroj: TS/Penta