Slováci ponúkajú dychberúce ohniská zapustené v stoloch. Štýlová domáca inovácia dobýja Instagram
- Firmy, ktoré sa riadia súčasnými trendmi v architektúre, nemajú núdzu o zákazníkov
- Dizajnové ohnisko ELEMENTI je nielen mimoriadne fotogenické, no dokáže aj zohriať
- Ako sa kedysi zatracovaný betón dostal až na vrchol moderného dizajnu
- Firmy, ktoré sa riadia súčasnými trendmi v architektúre, nemajú núdzu o zákazníkov
- Dizajnové ohnisko ELEMENTI je nielen mimoriadne fotogenické, no dokáže aj zohriať
- Ako sa kedysi zatracovaný betón dostal až na vrchol moderného dizajnu
Svetový produkt, ktorý nielenže perfektne vyzerá na fotkách na Instagrame, ale je aj účinný. Pôvodný zamestnanec v IT Ján Jedinák a šikovný remeselník so skúsenosťami zo Škandinávie Ján Neslušan sa spojili a priviezli na Slovensko ohnisko, ktoré sa stáva nevyhnutnou súčasťou vonkajšieho posedenia už aj u nás.
Dobrý nápad a kvalitné prevedenie v kombinácii so súčasným dizajnom
Obľúbili si ich majitelia terás, záhrad a podnikov hlavne v USA, Kanade, Anglicku a Škadinávii. Ručne vyrábané dizajnové ohniská ELEMENTI sú inšpirované ozajstným ohňom. Na rozdiel od skutočného je však tento bez dymu, zápachu či poletujúcich iskier a dá sa zapnúť či vypnúť jedným tlačidlom. A vďaka nemu môže sezóna posedení vonku začať oveľa skôr, ako inokedy.
ELEMENTI si obľúbili aj slovenské influencerky Tatiana Žideková (vľavo) a natykerny (vpravo).
Vzhľad betónu doplnený sklom, nehrdzavejúcou oceľou a lávovými kameňmi kopíruje najnovšie trendy. Okrem betónového dizajnu existujú aj verzie z prírodného kameňa či vo vzhľade dreva. Ohnisko sa navyše dá použiť aj ako plnohodnotný stôl.
Oheň v terasovom ohrievači ELEMENTI je poháňaný plynom z klasickej propán-butánovej fľaše, dostupnej na bežnej čerpacej stanici. Fľaša je však rafinovane ukrytá buď vo vnútri samotného ohniska, alebo neďaleko neho.
Opekať sa na ohnisku nedá, no ľudia si ho obľúbili
Použitie plynu dáva teplu a svetlu neporovnateľnú silu. Oproti ohniskám na bioalkohol vyžaruje Elementifire oveľa viac tepla a aj jeho farba či osvetlenie priestoru sú skoro totožné s bežným ohňom. „Oheň na stoloch ELEMENTI nie je len o atmosfére, ktoré dodávajú plamene, ale hlavne o sálajúcom teple, ktoré pri posedení ohnisko vyžaruje,“ vysvetľuje Ján Jedinák, CEO slovenského a českého ELEMENTI, ktoré ohniská exkluzívne dováža na oba trhy.
Pri tomto grile je hlavná diskusia s rodinou, priateľmi či susedmi. Ako hovorí Ján Jedinák: „Slaninu opekajte radšej na plynovom grile, ktorý môže stáť vedľa a tvoriť tak ideálnu párty dvojicu.“
Spotrebu plynového ohrievača ELEMENTI meria Jedinák trochu neštandardne, ale tematicky: „Bez výmeny propán-butánovej bomby si vychutnáte 12 fliaš vína, 7 romantických večerov alebo 1 silnú párty od večera do rána.“ Samozrejme, až vtedy, keď to bude opäť dovolené.
Z betónu sa stal obľúbený materiál architektov
Mestská betónová džungľa, betónové paneláky či chodníky. Tento materiál bol až donedávna vnímaný negatívne. V súčasnosti sa však z betónu stal mimoriadne trendy a žiadaný materiál, ktorý zdobí interiéry aj exteriéry prémiových developerských projektov po celom Slovensku.
Betón v sebe totiž skrýva možnosť plynulej integrácie s inými povrchovými materiálmi. Takýto kombinovaný povrch sa navyše ľahko udržiava, je stály a veľmi jednoducho sa dá kombinovať.
Veľmi si rozumie aj s rastlinami, drevom, sklom či kovom. V exteriéri dominujú holé betónové steny namiesto fasády. Tie sa veľakrát prepájajú aj s interiérom, kde betón nahrádza klasickú stierku a maľbu.
Tieto moderné architektonické prvky sa objavujú aj v novostavbách na Slovensku. Dobrým príkladom je Jurkovičova Tepláreň či Pradiareň 1900.
Okrem stien sa betón využíva aj na výrobu rôznych interiérových a exteriérových doplnkov – kvetináče, konferenčné stolíky a rôzny iný nábytok či doplnky na stenu si už stihli získať aj Slovákov.
Niet tak divu, že betónové prvky do svojho sortimentu pridalo aj množstvo e-shopov a prejavujú sa aj na exteriérových doplnkoch, ako napríklad na spomínanom ohnisku ELEMENTI.
Zdroje: Elementifire, YIT