Slováci sú čoraz nespokojnejší so svojím životom. Predbehli nás aj naši susedia (REBRÍČEK)
- Štatistiky Európskeho štatistického úradu ťa nemilo prekvapia
- Podľa nich sú Slováci podpriemerne spokojní s tým, ako žijú
- Rebríčku kraľujú naši susedia
- Štatistiky Európskeho štatistického úradu ťa nemilo prekvapia
- Podľa nich sú Slováci podpriemerne spokojní s tým, ako žijú
- Rebríčku kraľujú naši susedia
Najnovšie štatistiky k minulému roku ukázali celkom znepokojujúce údaje. Podľa Európskeho štatistického úradu sú Slováci z roka na rok menej šťastní.
Slovenská republika sa v rebríčku celkovej životnej spokojnosti umiestnila na 21. mieste z 27 európskych krajín. Oproti predchádzajúcemu roku, kedy sme sa umiestnili na 18. priečke, to išlo s nami mierne „dolu vodou“.
Na druhej strane, Poľsko a Česká republika, ktoré susedia so Slovenskom, sa umiestnili v prvej desiatke krajín s najvyššou spokojnosťou.
Obyvatelia Európskej únie (EÚ) v priemere hodnotili svoju celkovú životnú spokojnosť na 7,1 bodu, pričom použili škálu od 0 (veľmi nespokojní) do 10 (veľmi spokojní).
V 18 z 27 krajín Európskej únie celkové hodnotenie spokojnosti so životom prekročilo alebo sa vyrovnalo priemeru EÚ.
Najšťastnejší sú naši susedia
Najvyššie skóre spokojnosti so životom zaznamenali v Rakúsku (7,9), tesne za ním sa umiestnili Fínsko, Poľsko a Rumunsko s hodnotami 7,7.
Belgicko a Holandsko tiež uviedli vysoké skóre, obe na úrovni 7,6. Naopak, najnižšie hodnotenia životnej spokojnosti zaznamenali v Grécku (6,7), Nemecku (6,5) a Bulharsku (5,6).
S výnimkou Bulharska mala každá krajina priemerné hodnotenie životnej spokojnosti nad 6, čo naznačuje, že väčšina obyvateľov Európskej únie sa považovala skôr za spokojných ako nespokojných.
Treba brať do úvahy, že spokojnosť so životom môže byť ovplyvnená rôznymi faktormi, ako je vek, úroveň vzdelania, rodinná a finančná situácia, ako aj rôzne skúsenosti, voľby, priority a hodnoty jednotlivca.
Čítajte viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality
Zdroje: Eurostat, Forbes, SIU, Eurostat