Slováci z teba spravia kapitána jachty. V ponuke je chorvátsky aj slovenský preukaz

  • Okrem kapitánskych kurzov ponúkajú aj unikátne zážitkové plavby
  • Je o ne obrovský záujem a bývajú vypredané
  • Kurzy jachtingu ťa vyjdú toľko, čo autoškola
jachting loď kurz
Projekt Jachting ponúka okrem kurzov aj zážitkové plavby Instagram/reprofoto/jachting.sk
  • Okrem kapitánskych kurzov ponúkajú aj unikátne zážitkové plavby
  • Je o ne obrovský záujem a bývajú vypredané
  • Kurzy jachtingu ťa vyjdú toľko, čo autoškola

Jachtingu sa venuje už vyše 20 rokov a dnes má na starosti unikátnu agentúru pre vodnú turistiku. Slovák Ján Šárnik po desiatich rokoch v jednej z najväčších jachtárskych škôl na Slovensku vytvoril projekt Jachting, ktorý podporilo aj mnoho významných ľudí v tejto oblasti. 

V súčasnosti má spolu s tímom v rámci projektu „pod palcom“ vyše 11-tisíc jácht v 40 krajinách sveta. Okrem organizovaných plavieb ponúka kondičné plavby a kurzy, vďaka ktorým môžeš nadobudnúť nenahraditeľné vedomosti a skúsenosti a môžeš sa stať kapitánom lode a získať slovenský či chorvátsky preukaz.

Ak chceš byť kapitánom, musíš zvládnuť sedem skúšok

Pokiaľ máš záujem spraviť si kapitánsky kurz a stať sa kapitánom vlastného plavidla, v Jachtingu ti umožnia vybrať si medzi slovenským a chorvátskym preukazom. Zatiaľ čo na ten slovenský musíš dovŕšiť vek 18 rokov, chorvátsky môžeš získať už v 16 rokoch.

V prípade zisku slovenského preukazu musíš okrem iných podmienok aj zložiť teoretickú skúšku z týchto predmetov:

  • námorné právo,
  • medzinárodné pravidlá pre zabránenie zrážkam na mori,
  • navigácia,
  • meteorológia,
  • angličtina,
  • plavebná náuka,
  • zdravoveda.
 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Sarnik (@jachting.sk)

Pokiaľ do sveta jachtingu ešte iba vstupuješ, J. Šárnik ti odporúča spraviť si práve chorvátsky kurz. „Získať chorvátsky preukaz je výrazne jednoduchšie a dostupnejšie, než získať preukaz slovenský. V princípe sa stačí prihlásiť na kurz a inštruktor vás všetkým prevedie systémom ‚from zero to hero‘.“

Najväčšou nevýhodou chorvátskeho preukazu je však jeho platnosť len na území Chorvátska. Na úvodné jachtárske zručnosti je teda Chorvátsko ideálne vďaka vynikajúco vytvorenej infraštruktúre a v prípade zhoršeného počasia sa podľa inštruktora takmer vždy vie človek do 2 hodín skryť do bezpečia.

Kurz jachtingu v cene autoškoly

Jednotlivé kapitánske kurzy, ktoré trvajú približne jeden týždeň, prebiehajú v chorvátskom Šibeniku od apríla až do júna budúceho roka. Pokiaľ teda máš záujem o jeden z kurzov, na stránke máš niekoľko voľných termínov. Budeš si však musieť pripraviť slušnú finančnú čiastku, približne takú ako na autoškolu. Ceny sa pohybujú na úrovni 790 až 990 eur v závislosti od termínu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jan Sarnik (@jachting.sk)

Okrem kurzov však v Jachtingu pomáhajú aj prenájom či predaj lodí spolu s ponukou jednotlivých typov, ktoré majú k dispozícii. Vedia tiež pomôcť s výberom destinácie (vrátane Stredozemného mora či exotiky) či poskytnúť skúseného a ľudského kapitána. 

Donedávna tiež ponúkali plavbu v rámci obľúbeného slnečného strova Seychely. Dvojtýždňový termín na prelome februára a marca je však už beznádejne vypredaný. Pokiaľ teda túžiš po plavbe na lodi so špičkovým personálom alebo ju chceš niekomu venovať ako darček, neváhaj a pozri sa na aktuálne ponuky ihneď.

Čítajte viac z kategórie: Zo Slovenska

Zdroj: jachting.sk

Najnovšie videá

Trendové videá