Slovan postupuje do hlavnej fázy Ligy majstrov. Vyhral v rozhodujúcom zápase

• ŠK Slovan Bratislava si užíva vytúžené víťazstvo
  • Rozhodujúci zápas posúva klub do hlavnej fázy Ligy majstrov
ŠK Slovan Bratislava
Na snímke gólová radosť hráčov Slovana v zápase 4. kola futbalovej Niké ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Košice v sobotu 17. augusta 2024. TASR/Jaroslav Novák

Slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava zažíva veľký večer. Po desiatich rokoch sa podarilo „belasým“ prebojovať do skupinovej fázy najprestížnejšej európskej klubovej súťaže – Ligy majstrov.

Rozhodlo sa o tom pri stredajšom domácom zápase play off proti dánskemu FC Midtjylland na Tehelnom poli, keď Slovan zvíťazil s výsledkom 3 : 2.

„Belasí“ sú jediným tímom, ktorý sa do play off prebojoval z 1. predkola Ligy majstrov, pripomína portál Šport.sk. Na svojej ceste vyradili severomacedónsku Strugu, slovinské NK Celje a cyperský APOEL Nikózia. Naposledy mali podobnú príležitosť pred desaťročím, keď ich zastavil bieloruský BATE Borisov.

V 33. minúte zápasu poslal belasých do vedenia Marko Tolić. Po 8 minútach od gólu Slovana odpovedal dánsky šampión a skóre vyrovnal. Gól strelil Aral Simsir. S týmto výsledkom skončil prvý polčas.

V 51. minúte sa prvýkrát v dvojzápase zo Slovanom dostáva Midtjylland do vedenia. Belasí prehrávajú 1 : 2.

V 82. minúte vyrovnal Marko Tolić, len 9 minút do konca druhého polčasu je stav 2 : 2. V 86. minúte Slovan (Tigran Barseghyan) otočil, belasí vyhrávajú 3 : 2. Liga majstrov je na dosah.

Slovan po tejto výhre čaká 8 zápasov Ligy Majstrov, z toho 4 v Bratislave.

Weiss „výhru vo vrecku“ nevidel

„Vieme, aký zápas očakávame. Ľudia nám fandia a chcú sa s nami fotiť, nemôžeme si ísť ani sadnúť na kávu, celé mesto žije zajtrajškom. Ľudia sú fantastickí, celá Bratislava a možno aj Slovensko nám fandia. Cítime obrovskú vášeň a očakávania, ale ja ako tréner to beriem s čistou hlavou, aby som hráčov čo najlepšie pripravil na zápas. Musia sa na neho tešiť, ale nesmú byť premotivovaní,“ povedal na predzápasovej tlačovej konferencii deň pred zápasom Vladimír Weiss.

Práve pre Weissa je postup obrovským úspechom. Pred devätnástimi rokmi totiž dostal do Ligy majstrov FC Artmedia Petržalka.

Zdroje: Šport.sk, YouTube ŠK Slovan Bratislava