Slovenská firma Vacuumlabs rastie, zo srdca Európy chce dobyť svetový trh
- Vacuumlabs zo Slovenska svojou šikovnosťou oslovili klientov naprieč celým svetom
- Nedávno sa preto rozhodli rozšíriť svoj tím
- Vacuumlabs zo Slovenska svojou šikovnosťou oslovili klientov naprieč celým svetom
- Nedávno sa preto rozhodli rozšíriť svoj tím
Startup Vacuumlabs našiel svojich zákazníkov na trase San Francisco – Tokio a okrem Bratislavy a Košíc má kancelárie aj v Prahe, Brne a Londýne. Sú to šikovní vývojári zastrešujúci vývoj webových a mobilných aplikácií pre klientov v oblasti fintech, banking, crypto aj travel.
Ich prominentným klientom je napríklad významný český portál s predajom leteniek, kiwi.cz. Keďže sa im v tom, čo robia mimoriadne darí (tržby vo výške 2,4 milióny eur za rok 2017 to dokazujú), rozhodli sa rozšíriť svoj tím.
Pribudli dizajnéri
Vacuumlabs sa rozhodli získať pod svoje krídla dizajnové štúdio z Košíc Hellephant. Od spojenia si sľubujú väčšiu voľnosť pri tvorbe vlastných projektov aj marketingovej činnosti.
„Naším ďalším logickým krokom vpred bolo disponovať vlastným dizajnérskym tímom. Vytvoriť takýto tím by nám zabralo veľa času a prostriedkov, a preto sme oslovili Hellephant, s ktorým sme si počas spoločnej spolupráce sadli po profesionálnej aj osobnostnej stránke,“ hovorí chief experience officer a spoluzakladateľ Vacuumlabs Matej Ftáčnik.
Oba projekty spája chuť pracovať zo srdca Európy do všetkých kútov sveta, pričom k úspechu samotného Vacuumlabs môže Hellephant prispieť svojími skúsenosťami zo spolupráce s veľkými brandami ako Redbull, Lenovo alebo Nike. Nová spolupráca štúdií sa začína napĺňať projektom AdaLite, peňaženkou na kryptomenu Cardano, a tiež produktom Bank Foundry, ktorý umožňuje klientom spustiť vlastné virtuálne bankingové produkty do pár mesiacov od nápadu.
Pre všetkých fanúšikov odvetvia
Ak máš pocit, že si už o Vacuumlabs počul, no nevieš si presne spomenúť kde, pripomenieme ti to. Spoločnosť je spoluorganizátorom technologickej konferencie pre vývojárov z celého sveta s názvom ReactiveConf. Naposledy sa konala v Prahe a stredobodom pozornosti bolo programovanie (viac si o akcii prečítaš TU). Práve firma pod vedením Mateja Ftáčnika patrí v našom regióne k prvým, ktorí začali v roku 2013 stavať komerčnú aplikáciu na novej knižnici React. Aj zásluhou tohto nového nástroja sa začalo reaktívne programovanie dostávať čoraz viac do popredia. Vacuumlabs preto chcú spájať komunitu a vytvárať produktívne prostredie
Zdroj: TS
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy