Slovenská MEDÁREŇ získala na medzinárodnej súťaži v Kazachstane bronz za ich jedinečný agátový med

  • Slovenský med sa právom radí medzi jeden z najkvalitnejších na svete.
mak
medaren.sk
  • Slovenský med sa právom radí medzi jeden z najkvalitnejších na svete.

Včelia farma MEDAREŇ je rodinnou farmou. Med, ktorý produkuje, spĺňa najprísnejšie veterinárne požiadavky. Tento med pochádza z najčistejších prírodných oblastí našich lesov a lúk, čo sa odráža na jeho chuti, vzhľade, ale aj vôni.

foto:medaren.sk

Tento včelí ranč sa nezameriava na produkciu medu ako suroviny pre iných spracovateľov, ich cieľom je produkovať vysoko kvalitný konečný produkt, ktorý dokáže uspokojiť nielen bežných, ale aj tých najnáročnejších zákazníkov na Slovensku a v zahraničí. Do zahraničia predávajú med najmä do Švajčiarska, Nemecka, Veľkej Británie a Českej republiky.

Ich včelárenie prebieha v okrese Zlaté Morave a včelstvá majú rozmiestnené na dvoch stanoviskách. Ak sa rozhodneš navštíviť MEDÁREŇ, čakajú ťa ochutnávky medu spojené so zaujímavou prednáškou o živote včielok. Ide tak o ideálny program na víkend.

Med, ktorý tu dostaneš sa radí svojou kvalitou na popredné svetové miesto, čoho dôkazom je aj bronzová medaila za agátový med na medzinárodnej súťaži APISLAVIA v roku 2016.

foto:medaren.sk

Včelárska konferencia APISLAVIA sa konala v Almate v Kazachstane a jej súčasťou bola aj prestížna medzinárodná súťaž. Súťažilo sa v piatich kategóriach. Jednodruhový med, zmiešaný med, plástočkový med, výrobky z včelieho vosku, grafický dizajn balenia včelích produktov. Spolu sa rozdalo 15 medailí, z čoho až 5 putovalo na Slovensko.

Konkurencia bolo naozaj veľká, no náš slovenský agátový med sa umiestnil na treťom mieste v kategórii jednodruhových medov. Hodnotenie bolo senzorické a laboratórne.

foto:medaren.sk

„História včelárenia v našej rodine siaha až do štyridsiatych rokov minulého storočia, kedy môj pradedo začal včeláriť. V minulosti včeláril aj môj otec a dedo. V roku 2013 som nadviazal na túto rodinnú tradíciu. Našu rodinu k včeláreniu vedie okrem iného aj láska k prírode a jej krásam, ktoré nám ponúka. Vďaka včeláreniu sme oveľa bližšie k prírode ako kedykoľvek predtým.“

To že Slovensko je pravý medový národ dokazuje aj neustále narastajúci dopyt po zlatom nektáre. „Na Slovensku stúpa spotreba medu a to až tak, že slovenskí včelári nestíhajú pokrývať dopyt po ňom. Preto Slovensko musí med dovážať aj zo zahraničia, napríklad z Číny, Argentíny či Mexika. Ročne sa ho tak na Slovensko príde 3500 až 4000 ton,“ uviedol to predseda Slovenského zväzu včelárov Ľudovít Gál pre ekonomika.sme.sk

foto:medaren.sk

Včelárom však svitá na lepšie časy, aspoň podľa avizovaných príspevkov.

„Európska komisia schválila pre tento rok na včelársky program pre Slovensko príspevok vo výške 589,4 tisíca eur. Rovnakú sumu budú môcť požadovať včelári aj v budúcom roku a v roku 2019,“ uviedol to portál spravy.pravda.sk

Ak chceš na vlastnej koži otestovať produkty MEDÁRNE, určite navštív ich e-shop.

Najnovšie videá

Trendové videá