• Startitup sledoval rozhodujúci zápas Slovákov na EURO 2024
  • Slovensko vs. Rumunsko ONLINE
Slovensko vs. Rumunsko ONLINE
Slovensko vs. Rumunsko ONLINE TASR/Martin Baumann

Slovenskí „Sokoli“ si dnes zahrajú svoje malé finále. A kurzy im prajú. Sledujeme Slovensko vs. Rumunsko ONLINE.

Majstrovstvá Európy vo futbale – alebo jednoducho EURO 2024 – začali naši futbalisti skutočne senzačnou výhrou nad tretím najvyššie hodnoteným tímom sveta. Po neuveriteľnom výkone zdolali Belgicko. Keď sa však zdalo, že postup do osemfinále majú takmer zariadený, prišlo sklamanie.

V druhom zápase skupiny totiž slovenské mužstvo dokázalo otvoriť skóre a potrápiť Ukrajincov. Polčasová prestávka sa však stala najväčšou zápletkou 90-minútového príbehu a druhá 45-minútovka všetko zmenila. Slováci svojim susedom podľahli 1 : 2 a situácia v skupine sa zrazu poriadne zamotala.

Súčasné poradie? Aktuálne rozhoduje iba skóre, všetky tímy majú po tri body. Prvé je Rumunsko, druhé Belgicko, tretie Slovensko a štvrtá Ukrajina. Ak by však po dnešku skončili s rovnakým počtom bodov aspoň dva tímy, rozhodujúce sú ich vzájomné zápasy.

Slovensko postupuje do osemfinále. Čo sa muselo stať?

V jednoduchosti:

A) Slovensko by zvíťazilo a s ohľadom na výsledok zápasu Belgicko vs. Ukrajina by vyhralo celú skupinu alebo postúpilo z druhého miesta.

B) Slovensko by remizovalo a bez ohľadu na výsledok zápasu Belgicko vs. Ukrajina postúpilo z tretieho miesta.

C) Slovensko by prehralo a prehralo by aj Belgicko. Slovensko by v takom prípade čakalo na výsledky zápasov Gruzínska a Česka.

Ak by Slovensko prehralo a prehrala by aj Ukrajina, Slováci by po vzájomných zápasoch skončili na poslednej priečke skupiny. Všetko sa dá zhrnúť tak, že na istý postup dnes Slovensko potrebovalo remízu. A tak sa aj stalo.

SLOVENSKO POSTÚPILO VĎAKA MOŽNOSTI B). Postupuje z tretieho miesta po remíze 1 : 1. Remizovali aj Belgičania s Ukrajincami. Slováci tak postupujú na úkor ich východných susedov z Ukrajiny.

SLOVENSKO VS. RUMUNSKO ONLINE

Slovensko 1 : 1 Rumunsko

Zostavy:

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka, Duda – Scranz, Strelec, Haraslín

Rumunsko: Nita – Bancu, Burca, Dragusin, Ratiu – Marin – Coman, Stanciu, Marin, Hagi – Dragus

Pripomíname, že pre získanie nových a aktualizovaných informácií počas zápasu je potrebné znovu načítať tento článok.

18:01 hod: Zápas sa začína

Prvá 45-minútovka rozhodujúceho zápasu na Deutsche Bank Park vo Frankfurte je v plnom prúde. Začína sa aj stretnutie Belgicka a Ukrajiny v Stuttgarte.

2. min: Rumuni majú jednoznačnú prevahu fanúšikov

Atmosféra na štadióne vo Frankfurte hrá nášmu súperovi jednoznačne do kariet.

9. min: Oba tímy sa tlačia do šancí

V ôsmej minúte Slováci zahrávajú rohový kop. Lopta sa dostala až k Jurajovi Kuckovi a ten hlavou zakončil, no len nedôrazne. Nita loptu bez problémov chytil do svojich rukavíc.

10. min: Slovensko má druhý rohový kop

Haraslínov center našiel Hancka, ten však z ťažkého voleja prekopol bránu.

11. min: Skvelý Martin Dúbravka

Martin Dúbravka vytiahol výborný zákrok a vyrazil ťažkú strelu, ktorú naňho poslal Andrei Ratiu.

13. min: Razvan Marin strieľal z diaľky

Rumuni mali k dispozícii priamy kop, no Razvan Marin z diaľky netrafil slovenskú bránu.

15. min: Slováci zahrávajú tretí rohový kop

Brankár Nita však Haraslínov center vyboxoval von zo šestnástky.

20 min: Prehľad zápasu

• Útoky – Slovensko 7 : 4 Rumunsko

24. MIN: SLOVENSKO DÁVA GÓL!

Ondrej Duda otvára skóre! Po centri Juraja Kucku triafa výbornú hlavičku!

31. min: Atmosféra na štadióne čiastočne utíchla

Rumunskí futbalisti znížili aktivitu pri napádaní slovenskej obrany. Slovákom sa darí vytvárať si sľubné akcie.

35. min: Nebezpečný faul na hranici šestnástky

Video rozhodca kontroluje rozhodnutie rozhodcu, Slovákom hrozí. Rumuni si pokutový kop pýtajú po faule Dávida Hancka.

37. min: PENALTA

Video asistent rozhodcu rozhodol neúprosne.

37. min: Rumunsko dáva gól!

Razvan Marin vyrovnáva z pokutového kopu! Dúbravku poslal do ľavej strany brány, no sám triafa vpravo.

43. min: Veľká šanca Rumunska

Denis Dragus sa dostal na hranicu šestnástky a nebezpečne zakončil. Bránu tesne míňa.

45 + 1 min: Žltá karta

Rumunský obranca Burca si vyslúžil kartový trest.

45 + 3 min: Žltá karta

Rumunský obranca Brancu si vyslúžil kartový trest.

18:50 hod: Končí sa prvý polčas

Oba rozhodujúce zápasy zostávajú po prvej 45-minútovke nerozhodné. Slovensko 1 : 1 Rumunsko a Belgicko 0 : 0 Ukrajina. Ak by sa oba zápasy skončili takýmto výsledkom, Slovensko by postúpilo z tretieho miesta a vypadla by Ukrajina.

• Očakávané góly – Slovensko 0,88 : 1,10 Rumunsko
  • Strely – Slovensko 8 : 7 Rumunsko
  • Strely na bránu – 2 : 4 Rumunsko
  • Fauly – Slovensko 6 : 4 Rumunsko
  • Útoky – Slovensko 21 : 16 Rumunsko

19:05 hod Začína sa druhý polčas

Záverečná 45-minútovka môže rozhodnúť o víťazovi skupiny E.

52. min: Slováci začali aktívne

Slovenskí futbalisti robia zmätky v obrane Rumunov, k nebezpečnému zakončeniu sa však nedostali. Po individuálnej akcii z uhla zakončoval Haraslín, ale Nita stál na správnom mieste a jeho pokus chytil.

55. min: Žltá karta

Rumunský tréner Iordanescu si za protesty vyslúžil kartový trest.

58. min: Striedanie

Z ihriska odchádza rumunský krídelník Florinel Coman a nahradí ho Deian Sorescu.

61. min: Veľké šance Rumunska

Slovenskí futbalisti prežili ťažké chvíle, Rumuni ich poriadne zovreli. Martin Dúbravka vytiahol ďalší skvelý a dôležitý zákrok.

64. min: Obrovská šanca Slovenska

Dávid Strelec sa dostal do výbornej pozície a šikovne zakončil. Nita však vytiahol dobrý zákrok.

66. min: Ďalšia veľká šanca Slovenska

Lukáš Haraslín to skúsil sám o vôbec nechýbalo veľa. Vytvoril si skvelú pozíciu a len tesne minul bránu.

66. min: Striedania

V zápase končia rumunskí hráči Hagi a Dragus, nahradia ich Man a Puscas.

68. min: Vo Frankfurte sa nesmierne rýchlo zmenilo počasie

Futbalisti hrajú v poriadne studenej sprche. Na ihrisko výdatne prší.

70. min: Striedania

Lukáš Haraslín a Dávid Strelec v zápase končia. Nahradia ich Tomáš Suslov a Róbert Boženík.

77. min: Striedanie

V zápase končí Ivan Schranz a nahradí ho Dávid Ďuriš.

83. min: Slovensko si vytvára šance

Nedostávame sa však do zakončenia. Zápas zostáva v jeho závere vyrovnaný za stavu 1 : 1. Nerozhodný stav evidujeme aj v zápase Belgicka a Ukrajiny, kde sa hrá bez gólov. Za takýchto okolností možno konštatovať, že Slovensko by postúpilo do osemfinále.

84. min: Striedanie

V zápase končí Marin, ktorý premenil rumunskú penaltu. Nahradí ho Adrián Rus.

88. min: Žltá karta

Rumunský útočník Puscas veľmi nepríjemne zasiahol Milana Škriniara a vyslúžil si za to žltú kartu.

90 + 1 min: Zostávajú tri minúty

Rozhodcovia k riadnemu hraciemu času pridali tri minúty.

90 + 1 min: Žltá karta

Prvá žltá karta na strane Slovenska. Za nepríjemný faul si ju vyslúžil Ondrej Duda.

90 + 2 min: Striedanie

V zápase končia Pekarík a Duda, nahradia ich Gyömbér a Bero.

19:54 hod: Koniec zápasu!

Zápas sa skončil remízou 1 : 1, čo znamená, že Slováci postupujú so štyrmi bodmi z tretieho miesta! Remízou skončil aj zápas Belgicko – Ukrajina. Ukrajinci preto na šampionáte končia.