Slovensko podľahlo súperovi po heroickom výkone. Anglicko otočilo a je vo štvrťfinále

• Startitup sledoval rozhodujúci zápas Slovákov na EURO 2024
  • Slovensko vs. Anglicko ONLINE
Na snímke anglickí futbalisti sa tešia z gólu.
TASR/Martin Baumann

Slovenskí „Sokoli“ dnes zabojujú v osemfinále. Sleduj Slovensko vs. Anglicko ONLINE.

Majstrovstvá Európy vo futbale, teda EURO 2024, naši futbalisti začali senzačnou výhrou nad tretím najvyššie hodnoteným tímom sveta. Po neuveriteľnom výkone zdolali Belgicko. Keď sa zdalo, že postup do osemfinále majú skoro istý, prišlo sklamanie.

V druhom zápase skupiny slovenské mužstvo otvorilo skóre a potrápilo Ukrajincov. Polčasová prestávka však priniesla najväčšiu zápletku zápasu a druhá polovica všetko zmenila. Slováci podľahli Ukrajincom 1:2 a situácia v skupine sa poriadne zamotala.

Slovenskí futbalisti spečatili svoj postup remízou 1:1 s Rumunskom v záverečnom zápase v skupine E. So štyrmi bodmi a skóre 3:3 obsadili tretie miesto.

Slovensko končí na šampionáte po prehre 1:2 s Anglickom po predĺžení.