Slovenský minister pobúril ľudí na Instagrame: ,,Vaša manželka je slúžka? Za toto by ste sa mali hanbiť a nie to ešte zverejňovať“
- Minister práce, sociálnych vecí, rodiny člen strany Sme Rodina Milan Krajniak sa na svojom Instagrame "pochlapil"
- Nevhodným postom rozbúril nielen svojich sledovateľov
- Minister práce, sociálnych vecí, rodiny člen strany Sme Rodina Milan Krajniak sa na svojom Instagrame "pochlapil"
- Nevhodným postom rozbúril nielen svojich sledovateľov
A my ženy sme si mysleli, že po rečiach Kramára s Andrásym budeme mať na chvíľu pokoj. Sexistické poznámky od mediálne známych ľudí v roku 2020 naozaj nie sú na mieste. Dnes sa bohužiaľ „pochlapil“ aj minister práce, sociálnych vecí, rodiny člen strany Sme Rodina Milan Krajniak, keď na svojom oficiálnom instagramovom účte očividne presadzoval svoje svoj názor na rodinu a postavenie manželského páru v domácnosti.
„S manželkou sa dopĺňame: Ja sa vyzlečiem, ona vyperie, ja vstanem z postele, ona ustelie, ona uvarí, ja zjem. Čo by robila bezo mňa?“ napísal v príspevku minister.
Vtip hodný ministra
Nesúdime cieľovku ministra a veríme, že určite by sa našiel nejeden z jeho stranickych kolegov, ktorý by jeho rodinný postoj zastával. Avšak, komentáre pod príspevkom našťastie hovoria o niečom inom.
Obuli sa doňho nielen ženy.
„Vaša manželka je slúžka? Za toto by ste sa mali hanbiť a nie to ešte zverejňovať. Hanba.“
„Ako jeden z najvyšších predstaviteľov štátu by ste sa mohli zamyslieť nad týmto príspevkom. Či aj to robí za vás vaša žena?“
„Stredovek neskončil, stredovek trvá… keď už nejakou náhodou zastávate verejnú funkciu, tak by ste mohli vážiť čo pustíte z úst v 21. storočí.“
Pozrite si tento príspevok na InstagrameCHLAPI: A AKO TO DOMA MÁTE VY? Tak aspoň takto povedzme našim ženám: ĎAKUJEM‼️
Hranica vhodného a nevhodného
Slovensko potrebuje silné vzory. Nielen preto, aby sme vedeli, čo je pre nás dôležité, ale aj preto, aby sme vedeli, ako sa brániť pred zlými vecami. A ešte preto, aby sme vedeli správne určiť hranicu vhodného a nevhodného. To, čo bolo možno normálne v 90. rokoch, je dnes absolútne neprípustné.
Od tých čias totiž prešli desiatky rokov.
Za toto obdobie zaznamenala spoločnosť v rámci vnímania a akceptácie žien celkom významný posun. Rozdielne sa na toto pozeráme v mestách a rozdielne v regiónoch. To, že žijeme v patriarchálnej spoločnosti, kde sa na ženu hľadí ako na slabšiu a mnohokrát aj menej schopnejšiu, vidieť už len v synonymách, ktoré muži svojim partnerkám adresujú.
„Krajšia“ či „nežnejšia“ polovička je to, čo ženu po boku muža na Slovensku charakterizuje. Preto nečudo, že sa už z mladých dievčat stávajú obete fyzických prejavov sexizmu.