Tabaková sa pustila do Huliaka a nazvala ho „obéznym autolakérom“. „Ak Huliak bude minister športu, podám výpoveď“
- Tabaková odmieta nomináciu Huliaka za ministra športu
- Varuje výpoveďou

- Tabaková odmieta nomináciu Huliaka za ministra športu
- Varuje výpoveďou
Bývalá profesionálna tenistka a politička Romana Tabaková sa na sociálnej sieti vyjadrila k ďalšej politickej situácii a jej príspevok vzbudil značnú pozornosť. Tabaková v ňom totiž vyjadrila nesúhlas s možnou nomináciou Rudolfa Huliaka na post ministra športu.
Svoj postoj formulovala pomerne ostro a priamo, pričom dala najavo, že v prípade naplnenia tohto scenára je odhodlaná urobiť radikálny krok. „Ak Huliak bude minister športu, tak ja podám výpoveď.“
„My športovci potíme krv na tréningoch a nemôže nás zastupovať obézny autolaker, ktorý ešte aj o mne hrubo klamal a dourážal ma,“ uviedla vo svojom príspevku, pričom zdôraznila, že cíti povinnosť s hrdosťou stáť za športovcami.
Kritika možného vymenovania
Hlavným dôvodom jej nesúhlasu je fakt, že podľa nej by nemal rezort športu viesť niekto, kto nie je úzko spätý s touto oblasťou. V príspevku naráža na to, že osoba, o ktorej sa uvažuje, by nemala dostatočné kompetencie a skúsenosti na zastupovanie slovenských športovcov. Navyše, poukazuje na osobné skúsenosti s údajnými vyjadreniami tejto osoby, ktoré označuje za klamlivé a útočné.
Príspevok venovala slovenskému premiérovi Robertovi Ficovi (SMER-SD), ktorého vo svojom poste oslovila priamo: „PM @RobertFicoSVK AK HULIAK BUDE MINISTER ŠPORTU, TAK JA PODÁM VÝPOVEĎ.“
Týmto spôsobom priamo vyzvala predsedu vlády, aby prehodnotil prípadnú nomináciu. Jej slová naznačujú, že ide nielen o profesionálnu, ale aj morálnu otázku.
Postoj k slovenskému športu
Romana Tabaková v príspevku zdôraznila, že slovenskí športovci „potia krv na tréningoch“ a potrebujú adekvátne zastúpenie na najvyššej úrovni. V tejto súvislosti pripomenula, že na čele ministerstva športu by mal stáť človek, ktorý je schopný rozumieť potrebám a výzvam profesionálnych aj amatérskych športovcov.
„Je mojou povinnosťou s hrdosťou stáť za našimi vzácnymi športovcami,“ pokračovala. Týmto výrokom sa snažila poukázať na to, že športovci vynakladajú obrovské úsilie, aby reprezentovali krajinu na domácej i medzinárodnej scéne.
Preto je podľa nej nevyhnutné, aby v čele rezortu stál niekto, kto má nielen formálne, ale aj odborné a osobné predpoklady na vedenie takého dôležitého odvetvia.
Verejná odozva a podpora
Jej vyjadrenia sa stretli s rôznorodými reakciami. Časť verejnosti súhlasí s názorom, že na čele ministerstva športu by mal stáť človek s preukázateľnými skúsenosťami a rešpektom v športovej komunite. Iní však upozorňujú na to, že forma komunikácie bola príliš tvrdá a mohla uraziť potenciálneho nominanta, ktorý sa možno ešte nestihol vyjadriť k svojim plánom na rozvoj športu na Slovensku.
Napriek kontroverznému tónu príspevku sa v diskusii na sociálnych sieťach objavili aj hlasy, ktoré oceňujú otvorenosť a priamočiarosť autorky. Mnohí zároveň vnímajú, že šport na Slovensku potrebuje efektívnu reformu, a tak s napätím očakávajú, kto napokon ministerstvo povedie a s akým programom sa do tejto funkcie pustí.
„Sláva Slovensku & sláva ženám“
Záver príspevku autorka venovala silnému heslu: „Sláva Slovensku & Sláva ženám.“ Tým podčiarkla svoje presvedčenie, že otázka zastúpenia žien v rôznych oblastiach verejného života je pre ňu dôležitá.
Výrok „Sláva Slovensku & Sláva ženám“ možno chápať aj ako odkaz na to, že ženy vo verejnom priestore majú právo otvorene prezentovať svoje názory a bojovať za to, čomu veria. V kontexte možnej nominácie na post ministra športu tak vysiela jasný signál, že ženy – najmä športovkyne – by sa nemali báť vstupovať do verejných diskusií a vyjadrovať nesúhlas s rozhodnutiami, ktoré považujú za nesprávne.
Otvorená otázka nominácie
Zostáva otázne, ako premiér zareaguje na tieto slová a či prípadná nominácia na post ministra športu bude prehodnotená. V každom prípade príspevok vyvolal diskusiu o kompetenciách, rešpekte a úcte k ľuďom, ktorí dlhodobo reprezentujú krajinu v športových disciplínach.
Čítajte viac z kategórie: Politika
Zdroj: IG/romanatabak