Ťažký kvíz zo stredoškolských vedomostí. Dokáž, že si maturitu nedostal zadarmo
- Kvíz ti umožní prejsť si oblasti a zistiť, či by si dnes ešte zvládol stredoškolské testy
- Trúfaš si na stredoškolské učivo?
- Kvíz ti umožní prejsť si oblasti a zistiť, či by si dnes ešte zvládol stredoškolské testy
- Trúfaš si na stredoškolské učivo?
Pamätáš si ešte na svoje stredoškolské roky, keď si sa učil o všetkom možnom, od literatúry cez matematiku až po biológiu? Kvíz vedomostí zo strednej školy je skvelou príležitosťou, ako si tieto časy pripomenúť a zároveň otestovať, čo všetko si si z týchto rokov odniesol.
Kvíz je navrhnutý tak, aby pokryl široké spektrum predmetov, ktoré sú súčasťou stredoškolského učiva, a ponúkol ti možnosť zistiť, ako dobre si na tom s vedomosťami dnes.
Predstav si, že sa vraciaš do triedy, kde sa preberajú rôzne témy – od základov fyziky cez historické udalosti až po gramatické pravidlá. Kvíz ti umožní prejsť si tieto oblasti a zistiť, či by si dnes ešte zvládol stredoškolské testy. Je to nielen zábavný spôsob, ako si osviežiť pamäť, ale aj príležitosť naučiť sa niečo nové alebo si pripomenúť zabudnuté fakty.
Okrem toho, že si otestuješ svoje vedomosti, môžeš sa aj porovnať s priateľmi a zistiť, kto z vás si toho zo strednej školy pamätá najviac. Takže, čo povieš? Si pripravený na výzvu a chceš zistiť, ako dobre si na tom so stredoškolskými vedomosťami? Pusti sa do toho a uži si túto cestu späť do školských lavíc!
Ktorý kontinent je najväčší?
Najväčšia je Ázia, pričom spornými sú hlavne otázky, či sa Európa a Ázia majú označovať ako spoločný kontinent Eurázia alebo oddelene. Rozdelenie sveta na 7 kontinentov sa obvykle vyučuje v západnej a strednej Európe ako aj v Severnej Amerike, zatiaľ čo rozdelenie na 6 kontinentov (spojená Eurázia) sa vyučuje v Severnej Amerike a aj vo východnej Európe a Južnej Amerike a Ázii.
Kto napísal román „1984“?
George Orwell napísal román 1984.
Ktorý orgán v ľudskom tele produkuje inzulín?
Inzulín je peptidový hormón produkovaný Langerhansovými ostrovčekmi podžalúdkovej žľazy (pankreasu). Umožňuje, aby sa glukóza získaná z potravy dostala dovnútra bunky a tam bola premenená na energiu.
Aká je najmenšia častica atómu?
Elektrón je elementárna častica v obale atómu s jednotkovým záporným nábojom. Je 1 836-krát ľahší ako protón a približne 1 839-krát ľahší ako neutrón. Hmotnosť elektrónu je 9,1093826×10−31 kg.
Aký je vzorec pre výpočet rýchlosti?
v = s / (deleno) t = podiel dráhy a času
V ktorom roku padol Berlínsky múr?
Berlínsky múr bol najznámejším symbolom studenej vojny a rozdelenia Berlína, Nemecka a celej Európy. Rozdeľoval od 13. augusta 1961 do 9. novembra 1989 mesto Berlín na východnú časť patriacu do východoeurópskeho, socialistického bloku a západnú časť patriacu do západoeurópskeho, demokratického bloku.
Kto namaľoval strop Sixtínskej kaplnky?
Maliarsku výzdobu Sixtínskej kaplnky dovŕšil Michelangelo Buonarroti, keď z poverenia pápeža Júliusa II. sa pustil do výmaľby stropu (predtým tam bola zobrazená hviezdna obloha).
Ktorý oceán je najmenší?
Severný ľadový oceán, ktorého väčšina sa nachádza za severným polárnym kruhom, je najmenším aj najplytším z piatich oceánov Zeme. Severný ľadový oceán má rozlohou približne 14 090 000 km² (o niečo menšiu ako 1,5 násobok veľkosti USA).
Ktorý je najdlhší riečny systém na svete?
Níl, ktorý má svoj prameň východne od oblasti Stredoafrickej priekopy, je najdlhšou riekou na svete s dĺžkou presahujúcou 6 650 kilometrov. (Najdlhší slovenský Váh má 403 km.) Táto ikonická rieka preteká cez viacero krajín, vrátane Ugandy, Sudánu, Egypta a Etiópie. Je zdrojom života pre mnoho obyvateľov a hrá kľúčovú úlohu v histórii a kultúre regiónu.
Ktorý je najvyšší vodopád na svete?
Angelov vodopád je najvyšší vodopád na svete. Je súčasťou Národného parku Canaima, ktorý patrí do Svetového dedičstva UNESCO.
Ktorý je najväčší živočích na Zemi?
Vráskavec obrovský je druh veľryby z rodu vráskavec z čeľade vráskavcovité. Je to najväčší súčasný žijúci živočích a podľa doterajších informácií aj najväčší živočích vôbec, aspoň z hľadiska hmotnosti. Jedince na južnej pologuli sú všeobecne väčšie ako na severnej. Samice sú väčšie ako samce. Dĺžka tela dosahuje až okolo 30 metrov (rekordný jedinec meral do 32,6 m) a hmotnosť od 50 do 150 ton.
Ktorá je najmenšia kosť v ľudskom tele?
Najmenšou kosťou v tele je strmienok, ktorý sa nachádza v strednom uchu a je jedným zo sluchových kostičiek. Je veľký zhruba 2 až 3 mm.
Ktorý prvok je najvzácnejší na Zemi?
Astát je najvzácnejší prirodzene sa vyskytujúci prvok na Zemi. Celkovo ho v zemskej kôre je dokopy len pár gramov. Je to preto, že je len medziproduktom v rozpadovej kaskáde ťažších rádioaktívnych prvkov ako urán alebo neptúnium. Samotný astát nemá žiaden stabilný izotop, takže sa rýchlo rozpadá, píše Denník N.
V ktorom roku sa uskutočnila priemyselná revolúcia?
Priemyselná revolúcia (synonymum je industrializácia) je proces základnej zmeny v oblasti výroby nástrojov, ktorý umožnil prechod od manufaktúry, založenej na ručnej práci, ku kapitalistickej továrni. Wattov parný stroj, symbol priemyselnej revolúcie. Začala sa v roku 1760 v textilnom priemysle.
Kto objavil rádioaktivitu?
V roku 1896 pri skúmaní fosforescencie Becquerel náhodne objavil prirodzenú rádioaktivitu. Na fotografických doskách pri pokuse s uránovými soľami sa objavili obrazce. Po opakovaných pokusoch Becquerel usúdil, že sa vytvorili pod vplyvom žiarenia, ktoré nepochádza zo Slnka.
Čítajte viac z kategórie: Zaujímavosti