Tomáš založil projekt, vďaka ktorému môžu Slováci z domu študovať tie najprestížnejšie školy sveta

  • Mnohým mladým ľuďom na Slovensku pandémia neumožnila vycestovanie za ich vysnívaným štúdium v zahraničí
  • Ak patríš medzi nich, určite by si mal vedieť o startupe Education z dielne Tomáša Jízdneho
  • Práve vďaka tomtu projektu, môžu už aj Slováci absolvovať prestížnu strednú či vysokú školu napríklad aj v USA
  • Štúdium je online a zvládnuť sa dá aj popri štúdiu školy v tvojej domovskej krajine
hon
Tomáš Jízdný, Pixabay
  • Mnohým mladým ľuďom na Slovensku pandémia neumožnila vycestovanie za ich vysnívaným štúdium v zahraničí
  • Ak patríš medzi nich, určite by si mal vedieť o startupe Education z dielne Tomáša Jízdneho
  • Práve vďaka tomtu projektu, môžu už aj Slováci absolvovať prestížnu strednú či vysokú školu napríklad aj v USA
  • Štúdium je online a zvládnuť sa dá aj popri štúdiu školy v tvojej domovskej krajine

Tomáš Jízdný je mladý úspešný podnikateľ, ktorý založil agentúru education.cz, všetko preto, aby mohol podporiť nadané študentské talenty v ich ceste za top vzdelaním.

V tejto oblasti nie je Tomáš žiaden nováčik, nakoľko tu pôsobí už od svojich dvadsiatich rokov. Okrem vzdelávania sa pohybuje vo svete investícií a založil investičnú platformu, v rámci ktorej podporuje množstvo projektov, predovšetkým pre študentov. Ide napríklad o projekty Xflow, Visitschools, alebo Webite. Taktiež je majiteľom strednej pedagogickej školy SPGŠ Futurum v Prahe a venuje sa developerským projektom.

Andrea študuje na najlepšej univerzite sveta. Chce sa vrátiť na Slovensko, vidí tu skvelý biznis potenciál

Jeho startup Education.cz najnovšie ponúka jedinečnú šancu všetkým abicióznym Slovákom. Čo by si povedal na možnosť študovať najlepšie zahraničné stredoškolské programy online? V ponuke sú kurzy predovšetkým z UK a USA, no nielen tie. Ich absolvovanie ti následne výrazne pomôže aj pri prijímacích konaniach na zahraničné univerzity, ktoré certifikáty o úspešnom ukončení štúdia bežne akceptujú. 

Študovať možno napríklad v UK jednotlivé predmety alebo celý stredoškolský program úrovne A-level, ktorý uznávajú vysoké školy pri prijímacích konaniach na celom svete. 

„Online štúdium je pre študentov dostupnejšie nielen v krízovej situácii spojenej so šírením koronavírusu, ale môže byť pre niektorých študentov prijateľnejším variantom aj z finančného hľadiska,“ komentuje Tomáš Jízdný. Cena online štúdia v zahraničí sa začína na úrovni okolo 260 eur mesačne, pričom k dispozícii sú aj rôzne formy študentských pôžičiek.

„Získať počas štúdia strednej školy tak môžu študenti aj dva diplomy, nemusia totiž prerušovať denné štúdium doma,“ dopĺňa.  

Ak sa pre takéto štúdium rozhodneš, dostaneš všetky potrebné štúdijné materiály, no absolvovať môžeš aj konzultácie s vyučujúcimi. Napokon zložíš záverečné skúšky, ktoré sú rovnaké, aké robia aj ostatní stredoškoláci v Británii. Takouto formou môžeš študovať napríklad biológiu, chémiu, právo, ale aj politiku, podnikanie, ekonómiu alebo psychológiu. Začať môžeš prakticky kedykoľvek, nemusíš čakať na nový školský rok alebo semester. 

V Amerike valcuje trh. Startup zo Slovenska pomáha tisíckam ľudí zaspať

Pre Slovákov sú problémom financie a cudzí jazyk

Podľa prieskumu spoločnosti Education.cz sa o štúdium v zahraničí zaujíma väčšina študentov končiacich strednú školu. Najväčšími prekážkami sú pre nich financie, jazyk a fakt, že by sa na dlhú dobu odlúčili od rodiny a priateľov. Do prieskumu sa zapojili takmer tri stovky študentov.

O štúdiu v zahraničí premýšľalo podľa prieskumu viac než 85 % opýtaných študentov. Viac než 30 % respondentov uviedlo, že sú v treťom ročníku, ale aj tí už často uvažujú o štúdiu za hranicami svojej rodnej krajiny.

„To je úplne ideálna situácia. Ak sa študenti začnú pripravovať na prijímacie konanie na zahraničnú univerzitu už v nižšom ročníku strednej školy, majú oveľa väčšiu šancu uspieť. Predovšetkým na prestížnych univerzitách ako je Oxford, Cambridge, alebo univerzitách z Ivy League v USA,“ komentuje výsledky prieskumu Tomáš Jízdný, ktorý pred niekoľkými rokmi pomáhal mladšiemu bratovi s výberom vhodnej americkej univerzity spolu s prijímacím procesom.

„Vtedy sme výber zúžili na tri vhodné univerzity, na ktoré sme sa potom šli pozrieť osobne. Kontakt s univerzitou ešte pred podaním prihlášky je v rozhodovacom procese veľmi dôležitý, preto usporadúvame EduTours, kde majú študenti šancu pozrieť sa do školských kampusov, stretnúť sa s ich zástupcami a na vlastnej koži spoznať, ako to chodí na univerzite, kde môžu stráviť časť svojho života,“ opisuje Jízdný.

Dôležitým faktorom pri prijímacích skúškach na zahraničnú univerzitu sú nepochybne dobré známky, no nimi sa často študenti od ostatných neodlíšia.

Je preto dôležité mať nejaké mimoškolské záujmy a aktivity. „Na prestížnych univerzitách naozaj dbajú o to, čomu sa študent venuje aj mimo školy. Preto je dobré, keď záujemca ukáže, že ho niečo zaujíma hlbšie a venuje sa napríklad charite, hre na hudobný nástroj, alebo športu,“ radí Kristýna Havlíková, koordinátorka zahraničných konzultantov spoločnosti Education.cz.

Británia aj Nemecko

Takmer polovica (49,8 %) opýtaných študentov by rada študovala vo Veľkej Británii, nasleduje USA (18,3 %). „Študenti uvažujú aj o susedných krajinách, kde sú veľmi priaznivé podmienky pre štúdium. Nemecké, aj rakúske univerzity ponúkajú množstvo odborov v angličtine. Študenti na Slovensku majú už tradične záujem aj o české univerzity,“ hovorí Havlíková

Celkom 10 % študentov uviedlo, že ako prekážku v ceste za zahraničným titulom vidia svoj strach. Niektorí tiež uviedli, že majú o tejto oblasti všeobecne nedostatočné informácie. 

„To chceme zmeniť. Chceme mladým ľuďom ukázať, že štúdium v zahraničí je dostupnejšie, než by sa mohlo zdať a motivovať ich k tomu, aby urobili prvý krok a viac si verili,“ dodáva Jízdný.

Zdroj: Education.cz

Najnovšie videá

Trendové videá