Toto sú najlepšie kaviarne v Bratislave, ktoré boli za poslednú dobu otvorené
- Aj napriek tomu, že je len december, tak v Bratislave kvitne nová kaviarenská vlna
- Vybrali sme tie najlepšie, ktoré otvorili od leta roku 2022
- Aj napriek tomu, že je len december, tak v Bratislave kvitne nová kaviarenská vlna
- Vybrali sme tie najlepšie, ktoré otvorili od leta roku 2022
Bonthé Bratislava
Patrik Štefko je veľmi významné meno slovenskej kávovej komunity. Veľká časť ľudí, ktorí otvárali alebo otvárajú kaviareň či pražiareň, sa celkom určite stretli s jeho menom.
Na trhu s výberovou kávou pôsobí už viac ako 20 rokov a kaviarňam, ale aj domácnostiam prináša skvelé kávové zrno od tých najlepších slovenských pražiarov z celého Slovenska.
Už pár mesiacov dozadu avizoval, že chystá urobiť niečo naozaj veľké. Vtedy sme však ešte nečakali, že vybuduje v samotnom srdci hlavného mesta gigantické priestory, ktoré budú obsahovať tri rozsiahle poschodia plné výberovej kávy, skvelých sypaných čajov, ale aj chutných snackov.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Celý tento projekt vznikol na základe fúzie dvoch značiek. Prvou je CoffeeHolics, ktorú založil vyššie spomínaný Štefko a firma Bonthé, ktorá už niekoľko rokov pôsobí na trhu so sypanými čajmi.
V menu ti určite zarezonuje ponuka nápojov v takzvanom Nitro prevedení. Kávu, ale aj čaj totižto napustia dusíkom a v prípade kávy sa môžeme rozprávať o chuti pripomínajúcej tmavé pivo. Za zmienku však ešte stoja plnené praclíky.
Adresa: Námestie SNP 22
Cena za cold brew: 2,5 eur
Jungle Roastery
O Jungle Roastery by sa dalo podobne ako aj o Goriffee povedať, že už sú nejaký ten piatok na trhu. Nie však pod názvom Jungle, ale ako WCafe. Po ôsmich rokoch sa Zdeno Kysučan rozhodol posunúť sa ďalej a nahliadnuť do sveta praženia kávy. V hlave mu teda zasvietila myšlienka prekopať celý koncept jeho podniku a začať úplne odznovu.
Keďže vybavenie zo starej kaviarne stále mal, do podniku mu stačilo vraziť len 15 000 eur. Musel sa však dosť natrápiť s prerábkou priestoru. Okrem novej podlahy a stropu sa doteraz snaží nájsť riešenie pre staré okná, ktoré zbytočne prefukujú a nedržia teplo.
„Chceli sme vytvoriť kontrast medzi technologicky nabitým vybavením a socialistickým duchom priestoru. Ako dnes zákazníci vravia, cítiť u nás taký malý Berlín. Najťažšie stavebné práce nám spravili robotníci a zvyšok sme si robili sami,“ prezradil Zdeno v našom článku.
Snažia sa pridať už vyššie spomínaný element do kávy, ktorú ponúkajú. Chcú ponúkať hosťom produkt, ktorý má dušu, charakter a hlavne históriu a nie je len bežným komoditným mixom rôznych nepodarených pražení.
Hlavnou charakteristikou priestorov kaviarne je divočina. Tú zabezpečuje množstvo izbových rastlín. To, čo je skutočne zaujímavé, je, že pokiaľ sa ti nejaká rastlinka zapáči, môžeš si ju kúpiť.
Adresa: Miletičova 550/1
Cena za espresso: 1,9 eur
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy