Trestné oznámenie v prípade smrti slovenského milionára Lazara. Advokát rodiny reaguje
- Nedávno svet opustil jeden z najbohatších Slovákov Michal Lazar
- Roky bojoval s chorobou
- Na trestné oznámenie reaguje advokát rodiny
- Nedávno svet opustil jeden z najbohatších Slovákov Michal Lazar
- Roky bojoval s chorobou
- Na trestné oznámenie reaguje advokát rodiny
Len prednedávnom sme ťa informovali o úmrtí 66-ročného slovenského podnikateľa a právnika Michala Lazara. Pôsobil aj ako generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky či ako pracovník štátneho podniku zahraničného obchodu Omnia a rakúskej banky Girozentrale. Patril medzi najbohatších Slovákov.
Smrť tvrdo zasiahla Lazarovu rodinu a mnohých jeho blízkych, no nedá sa povedať, že bola úplne nečakaná. Lazar totiž dlhé roky bojoval s ťažkou chorobou. Vo veci padlo aj trestné oznámenie, ktorým sa má zaoberať polícia.
„Podané trestné oznámenie považuje pozostalá rodina za prejav osobnej zlomyseľnosti a šikany konkrétnej osoby. JUDr. Lazar zomrel na následky dlhej a intenzívne liečenej ťažkej choroby. Šírenie hoaxov ohľadom iných príčin smrti už zakázal aj súd neodkladným opatrením. Žiadame všetkých, aby rešpektovali súkromie rodiny, a zosnulému dopriali dôstojný posledný odpočinok,“ povedal advokát rodiny Viktor Ewerling.
Známy podnikateľ
Michal Lazar si vybudoval významné postavenie aj v podnikateľskom svete s osobitným dôrazom na železničný priemysel. Jeho podnikateľské úsilie kulminovalo vlastníctvom Tatravagónky Poprad, ktorú spoluvlastnil s Alexejom Beljajevom. Táto firma, s tržbami presahujúcimi 600 miliónov eur, sa etablovala ako najväčší výrobca nákladných železničných vagónov v Európe.
V rámci svojho rozsiahleho portfólia Lazar spoluvlastnil aj obchodný holding Top Auto s Petrom Lukešom a Ladislavom Rehákom a mal podiely v realitnom sektore, kde spolu s Lukešom rozvíjal projekty ako The Mill a nový Istropolis v Bratislave.
V roku 2020 bola vo verejnosti diskutovaná Lazarova snaha získať štátnu podporu vo výške 60 miliónov eur, čo vyvolalo otázky o jeho politických spojeniach, najmä s vysokopostavenými členmi strany Smer. Lazar sa však bránil, tvrdiac, že jeho stretnutia boli čisto súkromnej povahy.
Zdroje: Plus 7 dní, Archív Startitup