„Turisti, vráťte sa domov.“ Obyvatelia populárnej dovolenkovej destinácie majú cudzincov plné zuby
- Obyvatelia obľúbenej destinácie majú nervy na turistov
- Kričia po nich, aby sa vrátili domov
- Obyvatelia obľúbenej destinácie majú nervy na turistov
- Kričia po nich, aby sa vrátili domov
Prechádzky po pláži sú samozrejmosťou, ktorá je spojená s letnou dovolenkou. Ako by si však reagoval, keby na teba počas tejto prechádzky domáci začali kričať, aby si sa vrátil domov?
Portál Pravda informuje o tom, že takýto nepríjemný zážitok nie je v jednej z populárnych európskych dovolenkových destinácií ničím výnimočný. Je teda pochopiteľné, že turistov toto správanie domácich znechucuje.
Takéto správanie zažívajú turisti na Kanárskych ostrovoch, ktoré počas sezóny navštevujú nielen Európania. Je jasné, že títo ľudia sú pre ekonomiku prínosom, no domáci na to majú zrejme odlišný názor.
Mnoho Britov hovorí o tom, že sú vynútení opustiť obľúbené letovisko kvôli nadmernému počtu návštevníkov, čo spôsobuje problémy v danej lokalite, ktorá sa podľa miestnych obyvateľov ocitla na pokraji zrútenia.
Miestni obyvatelia sa združili v nádeji, že odoženú turistov, ktorých obviňujú z ničenia životného prostredia, neudržateľného presídľovania do miest, častých dopravných zápch a znečisťovania okolia.
Domáci obyvatelia obviňujú dovolenkárov z devastácie idylických pláží a malebných kútov. Dôvodom je fakt, že masový prílev turistov podporuje aktivitu developerov a ich nekontrolovanú výstavbu hotelových komplexov a rezortov.
Tento odpor voči turistom prebieha pod heslom „turisti, vráťte sa domov“. Jedným zo spôsobov, ako riešiť túto krízu, je návrh na zavedenie poplatku na ochranu životného prostredia, ktorý by sa použil na opravu škôd spôsobených životnému prostrediu.
„Turisti, choďte domov!“
Centrom nepriateľstva sa stáva ostrov Tenerife, pričom varovanie pre turistov „odíďte“ je uvedené aj na jednej z najkrajších a najobľúbenejších pláží ostrova – La Tejita.
Hnutie proti turizmu, ktoré pozostáva z rôznych sociálnych a environmentálnych skupín, sa vybralo do ulíc španielskeho ostrova, aby vyjadrilo nesúhlas s „nepretržitými škodami“. To prinesie neustály príliv návštevníkov, najmä v mestách ako Santa Cruz de Tenerife a San Cristóbal de La Laguna.
Demonštranti niesli transparenty s odkazmi „Kanárske ostrovy už nie sú raj“ a „Kanárske ostrovy nie sú na predaj“, pričom protestujúci tvrdili, že ostrov aj celé súostrovie sa nachádza na „hrane kolapsu“.
Hovorca aktivistov uviedol, že „prírodné oblasti“ Tenerife sú ohrozované „masovou turistikou“.
Juan Torres, vedúci Asociácie architektov Gran Canaria, zdôraznil, že malé úpravy nebudú postačujúce. „V oblasti urbanizmu a architektúry potrebujeme vykonať viac ako len povrchové zmeny. Musíme podniknúť dôrazné kroky, aby sme všetci prispeli k vytvoreniu plánov na zlepšenie, ktoré sú nevyhnutné pre Kanárske ostrovy.“
Na Kanárske ostrovy sa oplatí ísť aj v zime
Kanárske ostrovy, často nazývané aj „ostrovy večnej jari“, predstavujú ideálnu destináciu pre zimnú dovolenku. S ich príjemným podnebím, bohatou kultúrou a širokým spektrom aktivít sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú únik pred chladnou zimou.
Jedným z hlavných lákadiel návštevy Kanárskych ostrovov počas zimy je ich vynikajúce podnebie. V čase, keď väčšina Európy bojuje s nízkymi teplotami, snehom a ľadom, Kanárske ostrovy ponúkajú útočisko v podobe tepla. V zimných mesiacoch sa tu priemerné teploty pohybujú okolo 20 stupňov Celzia.
Návšteva Kanárskych ostrovov v zimných mesiacoch prináša výhodu menšieho počtu turistov. Oproti letným mesiacom, keď sú ostrovy zaplavené turistickým ruchom, zima prináša pokojnejšie ulice, menej preplnené pláže a kratšie čakacie doby v reštauráciách a atrakciách.
Táto pokojnejšia atmosféra umožňuje návštevníkom lepšie si vychutnať miestne atrakcie. Môžu sa prechádzať starými mestskými časťami, ako je napríklad Vegueta v Las Palmas de Gran Canaria, a objavovať historickú architektúru a umenie bez rušivých davov.
Čítajte viac z kategórie: Cestovanie
Zdroje: Pravda, Webnoviny