Učenie vieš perfektne hacknúť: 10 tipov ako zvládnuť maturitu „na pána“ a bez stresu
- Človek sa učí celý život, školou to nekončí
- Efektívne učenie sa ti bude určite hodiť
- Osvoj si ho vďaka týmto pár tipom
Ilustračný obrázok Freepik/@master1305
- Človek sa učí celý život, školou to nekončí
- Efektívne učenie sa ti bude určite hodiť
- Osvoj si ho vďaka týmto pár tipom
Nasledujúce metódy môžu pomôcť zlepšiť tvoju schopnosť zapamätať si nové informácie rýchlejšie a účinnejšie. Treba však myslieť na to, že sme rozdielni a pre každého platí niečo iné.
- 1. Metóda opakovania: Opakované vystavenie sa novým informáciám môže pomôcť k rýchlejšiemu a účinnejšiemu zapamätaniu. Opakované čítanie, prepisovanie alebo vysvetľovanie nových informácií ti môže pomôcť v tom, že si ich pevne vryješ do pamäti.
- 2. Používanie asociácií: Vytváranie asociácií a spojení medzi novými informáciami a už známymi znalosťami ti môže pomôcť zapamätať si nové informácie rýchlejšie a účinnejšie. Napríklad, ak sa snažíš zapamätať si nové slová, môžeš ich skombinovať s podobnými slovami alebo obrázkami, aby sa ti ich podarilo lepšie zapamätať.
- 3. Používanie vizuálnych pomôcok: Vizuálne pomôcky, ako sú obrázky, diagramy a grafy, môžu byť účinným spôsobom na zapamätanie si nových informácií. Pomocou vizuálnych pomôcok môžeš urobiť informácie prehľadnejšími a atraktívnejšími, čo môže pomôcť s pamäťou.
- 4. Používanie rôznych zmyslov: Použitie rôznych zmyslov, ako sú zvuky, pachy alebo chuť, môže pomôcť zapamätať si nové informácie rýchlejšie a účinnejšie. Napríklad, ak sa snažíš zapamätať si nové slová, môžeš si ich nahlas opakovať alebo si ich spojiť s konkrétnymi zvukmi alebo pachmi.
- 5. Pravidelný spánok: Nedostatok spánku môže mať negatívny vplyv na tvoju pamäť a učenie. Dostatok spánku každú noc môže pomôcť zlepšiť tvoju pamäť a zvýšiť tvoju schopnosť zapamätať si nové informácie rýchlejšie a účinnejšie. Podľa Mayo Clinic by si mal dospelý človek každodenne dopriať 7 až 9 hodín spánku.
Čítajte viac z kategórie: Zaujímavosti
Predchádzajúca strana
Zdroje: Denis Bulejka, High Brow, Mayo Clinic, AIStrana 2/2