Ukrajine by malo Slovensko pomôcť aj stíhačkami, inak ide z našej strany o kolaborantstvo s Ruskom, tvrdí Šeliga
- V relácii Na telo diskutovali poslanci Národnej rady, Juraj Šeliga a Erik Tomáš
- Šeliga by na pomoc poslal stíhačky. Tomáš v tom vidí zapojenie Slovenska do konfliktu
- V relácii Na telo diskutovali poslanci Národnej rady, Juraj Šeliga a Erik Tomáš
- Šeliga by na pomoc poslal stíhačky. Tomáš v tom vidí zapojenie Slovenska do konfliktu
V televízii Markíza v relácii Na telo dnes diskutovali poslanci Národnej rady Juraj Šeliga (Za ľudí) a Erik Tomáš (Hlas-SD).
Erik Tomáš hovorí, že by sa všetky krajiny mali jednoznačne snažiť o mier. Juraj Šeliga dodáva, že v prípade konfliktu u našich susedov ide o zásah Vladimira Putina, ktorý nebol ničím vyprovokovaný. Slovákom ďakuje za solidaritu.
Nezapájajme sa do konfliktu, hovorí Tomáš
„Je našou úlohou naplno pomáhať Ukrajine,“ povedal Šeliga. Niektorí politici podľa jeho slov hovoria, že ak budeme Ukrajine naďalej pomáhať, tak budeme v očiach Ruska nepriateľmi. Šeliga naopak tvrdí, že tak ako Slovensko, tak aj Európska únia by mala zasahovať ešte rýchlejšie a ráznejšie.
„Neurobme nič, čo by Slovensko vtiahlo do tohto konfliktu,“ hovorí Erik Tomáš. Šeliga tvrdí, že naše nepomáhanie Putina nezastaví, hovorí, že Ukrajina svojím postojom jasne podporuje hodnoty západu, Európskej únie. Tvrdí, že by Ukrajine poskytol slovenské stíhačky.
„V prvom rade pozerajme na záujmy Slovenska a nevťahujme ho do tohto konfliktu,“ nesúhlasí Tomáš. Šeliga, podpredseda Za ľudí, uviedol, že by tak urobil až v momente, kedy budeme mať poistený náš vzdušný systém pomocou z NATO.
„Prestaňme sa tváriť, že sa Putin zastaví na Ukrajine,“ hovorí Šeliga a dodáva, že si nemyslí, že ak nepošleme stíhačky na Ukrajinu, tak Putin kývne rukou a uzná Slovensko za „kamarátov“ a nechá nás na pokoji. „Oni zbombardovali nemocnicu. Nemocnicu. V určitom zmysle ide z našej strany o kolaborantstvo,“ konštatuje Šeliga.
„Strieľa sa do civilistov. Je naša morálna povinnosť pomôcť im. Nevidím dôvod neposlať im stíhačky,“ povedal Šeliga. „Vy chcete vojnu na území Slovenskej republiky?“ reagoval Erik Tomáš, podpredseda Hlasu.
S prítomnosťou vojsk NATO najviac súhlasia voliči strany Progresívne Slovensko
S prítomnosťou vojsk Severoatlantickej koalície (NATO) na Slovensku najviac súhlasia voliči strany Progresívne Slovensko (87 percent). Naopak, až 82 percent voličov strany Republika to odmieta. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Focus pre reláciu Na telo.
Prieskum bol realizovaný na vzorke 1 003 respondentov v období od 22. februára do 1. marca. Väčšinovo sú za prítomnosť vojakov NATO na území Slovenska voliči strán Hlas-SD (61 percent), Sloboda a solidarita (75 percent), hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (76 percent), hnutia Sme rodina (63 percent) a Kresťanskodemokratického hnutia (61 percent). Väčšinovo proti prítomnosti vojakov sú voliči strany Smer-SD (66 percent).
Zdroje: Markíza/Na telo, SITA