Unikátna slovenská aplikácia ťa cudzí jazyk naučí za pár eur. LangBee môžeš používať kedykoľvek a kdekoľvek (ROZHOVOR)
- Aplikácia LangBee je na trhu už od roku 2020
- Ponúka unikátny a individuálny prístup
- O doterajších úspechoch nám viac povedal programátor Michal Ošvát
- Aplikácia LangBee je na trhu už od roku 2020
- Ponúka unikátny a individuálny prístup
- O doterajších úspechoch nám viac povedal programátor Michal Ošvát
Na konci roka 2020 sa na slovenskom trhu objavila nová a efektívna aplikácia na učenie sa cudzích jazykov, ktorá je mierená predovšetkým na samoukov. Aplikácia Langbee vychádza z aplikácie WocaBee na učenie cudzích slov, ktorá je určená pre školy, a v súčasnosti ju využíva viac ako 80-tisíc žiakov a študentov.
Ako sme ťa informovali v tomto článku, jej autorom je mladý slovenský programátor Michal Ošvát, ktorý LangBee pripravil v spolupráci so učiteľmi a jazykovými lektormi. Aplikácie ti pomôže naučiť sa nielen slovíčka, ale aj zdokonaliť gramatiku či správnu výslovnosť. Tvorcovia sľubujú individuálny prístup ku každému používateľovi.
Aplikácia, ponúkajúca používateľom možnosť „učiť sa jazyk s radosťou“, ti dáva možnosť vybrať si z dvoch jazykov – angličtiny a nemčiny. Nie je nutné inštalovať ju, je dostupná na akomkoľvek zariadení a využíva inteligentný systém, ktorý pozoruje, kde používateľ robí chybu, a následne s ním problematiku precvičí dôkladnejšie.
Cvičenia nie sú preddefinované, ale dynamicky generované, takže učenie sa nie je otravným stereotypom. Po zaplatení kurzu má užívateľ jeden mesiac na jeho splnenie. Každý kurz obsahuje 10 – 12 balíkov slovíčok a fráz, ktoré sa postupne odomykajú. Po splnení každého balíka nasleduje test a po jeho absolvovaní sa odomkne ďalší.
V každom kurze sa takto používateľ naučí približne 150 nových slovíčok, k tomu gramatiku a správnu výslovnosť. Užívateľské rozhranie je v slovenskom alebo českom jazyku.
Startitup sa s programátorom Michalom Ošvátom spojil osobne formou rozhovoru, aby sa o popularite a doterajšom úspechu LangBee dozvedel viac. Mladý Slovák nám okrem iného prezradil, ktorá veková kategória používa aplikáciu najčastejšie, čím je unikátna a koho považujú za svoju konkurenciu.
Ako by ste opísal Langbee? Prečo by mal človek uvažovať nad tým, že aplikáciu začne používať?
Online aplikácia LangBee umožňuje učiť sa cudzí jazyk hravou formou, kedykoľvek a kdekoľvek. Môžete sa učiť buď anglický, alebo nemecký jazyk formou tzv. kurzov, kde je aj vysvetlenie gramatiky, alebo sa s pomocou LangBee učíte ľubovoľné slovíčka v module VLASTNÉ BALÍKY.
Oba moduly sú založené na tom, že postupne plníte balíky slovíčok, a tak sa ich aj efektívne naučíte. Pod pojmom „balík“ si môžete predstaviť 10 až 15 slovíčok alebo fráz.
Aká bola myšlienka za vytvorením aplikácie?
Po absolvovaní vysokej školy som pracoval v IT sektore a po pár rokoch ma lákalo vyskúšať prácu v zahraničí, konkrétne v Rakúsku. Začal som preto intenzívne čítať knihy v nemčine, pozerať filmy a všetky slovíčka som si zapisoval do excelovskej tabuľky. Po chvíli ich tam bolo 150 a zamýšľal som sa nad tým, ako sa ich efektívne a rýchlo naučiť. Tak vznikol prvý prototyp aplikácie.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Na stránke sa návštevník dozvie, že LangBee vychádza z aplikácie WocaBee. Čo je vlastne WocaBee a aký je medzi aplikáciami rozdiel?
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Aký je základný rozdiel medzi LangBee a WocaBee
- Ako používajú na učenie umelú inteligenciu
- Ktorá veková kategória používa aplikáciu najviac
- Čím je LangBee unikátna
- V čom vidia najväčšiu konkurenciu
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy