Úspešní Slováci v zahraničí vycestovali za svojim snom: Pilotka Sandra si zaň zaplatila vyše 60-tisíc eur
- Títo krajania robia Slovensku vo svete dobré meno
- Prinášame ti príbehy Slovákov, ktorí našli úspech v zahraničí
- Títo krajania robia Slovensku vo svete dobré meno
- Prinášame ti príbehy Slovákov, ktorí našli úspech v zahraničí
Na Slovensku nájdeš mnoho úspešných a zaujímavých ľudí. Rovnako veľa ich však nájdeš za hranicami, kam sa naši rodáci rozhodli ísť hľadať úspech alebo dobrodružstvo, a veru, treba povedať, že títo Slováci nám hanbu vo svete nerobia. Ak si o nich ešte nepočul, dnes by si to mal napraviť. Toto sú úspešní Slováci, ktorí nám v zahraničí robia dobré meno.
„V Japonsku je stále čo obdivovať,“ tvrdí Hana
Slovenská cestovateľka Hana Melegová žila v Japonsku takmer tri roky. Život v tejto krajine jej priniesol osobné úspechy a krajinu vychádzajúceho slnka si nevie vynachváliť. Pre redakciu Startitup opísala svoj život v tejto jedinečnej časti sveta.
„Každá krajina je niečím očarujúca, no nie je náhoda, že Japonsko sa pravidelne umiestňuje v rebríčkoch krajín, ktoré ľudia najviac túžia navštíviť. Je to krajina plná kontrastov, ktoré spolu ladia v dokonalej harmónii,“ hovorí Hana.
Japonsko si dlho predstavovala ako svoju vysnívanú destináciu. Predtým s manželom dlho bývali v Sydney, kde Hana pracovala v cestovnej agentúre. Mnoho z ich klientov sa vydávalo práve do Japonska, čo len umocňovalo jej túžby navštíviť túto krajinu. Keď s manželom zistili, že Japonsko ponúka tzv. Working Holiday víza, rozhodli sa splniť si sen.
„Storočné chrámy a svätyne zašité v úzkych uličkách sú obklopené výškovými budovami. Zenové záhrady sú zasadené do betónových džunglí. Tradičné umenie a remeslá dopĺňa Japonské anime a manga. Pridaj do toho ryžové polia, dychberúcu prírodu, ľudí v kimonách, všadeprítomné bicykle a máš návod na skutočne unikátnu krajinu,“ opisuje cestovateľka.
V Japonsku ju najviac prekvapili rozdiely, ktoré vidno najmä v školách a korporáciách. „V korporáciách sa hľadí na to, ako dlho je človek v práci, nie na skutočný výkon. Zamestnanci tam sedia, len sa tvária, že pracujú, no musia tam byť. Niekedy tam sedia aj viac ako 10 hodín denne. Ale ak šéf povie, že sa ide do baru, všetci musia ísť povinne do baru, kde sa pije do neskorých hodín.“
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Ako sa podarilo Jozefovi založiť vo francúzsku úspešnú pekáreň
- Prečo vznikli v Japonsku kapsulové hotely
- Z akého dôvodu nie je život digitálneho nomáda až taký dokonalý
- Ako sa Sandra stala pilotkou
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity
Čítajte viac z kategórie: Biznis a startupy