V Barcelone ma neokradli, v Murcii mi dali jedlo za úsmev. Španielsko som prešla sama s batohom
- Španielske pobrežie sa dá precestovať s jedným batohom
- Čaro hostelov leží v ľuďoch, ktorých tam stretneš
- Španielske pobrežie sa dá precestovať s jedným batohom
- Čaro hostelov leží v ľuďoch, ktorých tam stretneš
Za svoj život som mala len niekoľko snov. Napísať knihu (to zatiaľ nevyšlo), získať aspoň nejaký titul (k bakalárovi sa ani nepriznávam), presťahovať sa do Prahy (vydržala som tam dva mesiace) a posledným veľkým snom bolo zobrať batoh, dať sa na „backpacking“ a absolútne nezodpovedne a nadivoko objavovať novú krajinu. Napríklad Španielsko.
No a to sa mi podarilo tento rok.
Dobre, uznávam, že to nebolo až tak nadivoko, ako som si to kedysi predstavovala. V dobe pekných hostelov, couchsurfingu, autobusov s USB nabíjačkami a možnosti pracovať remote, už ani ten „backpacking“ nie je, čo to bývalo. Ale bolo to dobrodružstvo.
Takže si to zhrňme. Jedna osoba o hmotnosti cca 58 kg, jeden batoh o hmotnosti cca 8 kg, dvoje nohavice, tri tričká, jedna mikina, jeden laptop, jedna externá nabíjačka, balík sušienok s čokoládou, jedna krajina a 7 miest. Teda 6 hostelov, dva cudzie gauče, veľa kebabu a teplo. Vďakabohu, že bolo ešte teplo.
Itinerár cesty bol nasledujúci: „No, začneme v Barcelone a potom popri pobreží, až kým mi nedôjdu peniaze.“ A tak som v polovici októbra doletela do Barcelony, kde som nemala vybavené žiadne ubytovanie. Let som si z nejakého dôvodu kúpila na siedmu ráno, čiže som bola nevyspatá, unavená, hladná a preklínala moje improvizované španielske dobrodružstvo.
Všetko, čo sa stalo potom, sa stalo pod záštitou motta „nemám plán“, alebo aj inak povedané „nejak bolo, nejako bude“. A toto sú moje obľúbené zážitky.
V Barcelone som zdrhla z cudzieho bytu, postrážila cudzí foťák v hodnote manažérskej výplaty a z nejakého dôvodu ma neokradli
Ach, Barcelona. Srdcovka. Kto tam bol, ten rozumie, kto tam nebol, nech ide, ak chce rozumieť tiež. Barcelona je epicentrom katalánskej kultúry. Bilingválne mesto plné turistov, futbalových fanúšikov, marockých pouličných predajcov, skateboardovej európskej kultúry a zlodejov.
Populácia vreckárov je priamo úmerná počtu turistov a o tom, aké jednoduché je nechať sa okradnúť v Barcelone, existuje veľa vtipov, viac odstrašujúcich historiek a najviac tiktokov. Všetky varovania som prirodzene odignorovala.
Pre odomknutie obsahu zadaj svoj e-mail
Registrácia a platba bude dokončená po zadaní e-mailu.
Staň sa členom Startitup PREMIUM
a získaj neobmedzený prístup.
Predplatné môžeš zrušiť kedykoľvek.
V článku sa po odomknutí dozvieš
- Aké je to bývať v hosteli
- Akých ľudí v nich môžeš stretnúť
- Prečo je cestovanie prospešné pre dušu
- Že ľudské dobro je na nezaplatenie
- Aké bizarnosti je možné v Španielsku zažiť
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom
- Exkluzívne benefity